بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

قطار تهران به وان و تهران به آنكارا راه اندازي شد

آغاز كار قطار تهران به وان و تهران به آنكارا

در گذشته براي سفر به تركيه قطار مستقيمي نبود و مي بايست از چند مسير عبور مي كرديم. يعني اول بايد از تهران به سمت تبريز مي رفتيم، سپس به وان، تاتوان و از آن جا به آنكارا مي رفتيم. علاوه بر اين اگر قصد سفر به استانبول را مي داشتيم بايد از آنكارا به سمت استانبول مي رفتيم. طبق سخنان معاونت شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران در نشست خبري هفتمين نمايشگاه بين المللي حمل و نقل ريلي و همچنين خبرهاي اخير بنا بر اين شد كه از چهارم تير ماه سال 1398 قطار تهران به آنكارا راه‌اندازي شود.

نحوه سفر به آنكارا با قطار

براي سفر از تهران به آنكارا با قطارهاي چهارستاره مسافري چهارتخته، در تهران سوار بر قطار شده و تا ايستگاه وان خواهيد رفت. با رسيدن به مرز ايران و درياچه وان، بايد از قطار پياده شده و با كشتي به طرف بندر تاتوان حركت كنيد. سپس براي پيمودن مسير بندر تاتوان تا آنكارا سوار بر قطارهاي چهار تخته تركيه شده و به سمت آنكارا راهي مي شويد.

قطار تهران آنكارا

سفر از آنكارا به استانبول با قطار

حالا نوبت به طي كردن مسير آنكارا_استانبول مي رسد. قطاري كه از آنكارا به استانبول مي رود در دو نوبت حركت دارد. زمان حركت اول آن،  صبح ساعت 6:00 و ديگري بعد از ظهر نزديك به ساعت 16:30 است، در اين قسمت از مسير سفر به استانبول با قطار، مي توانيد نزديك به حدود 4 ساعت و سي دقيقه از منظره هاي بي نظير مسير آنكارا _ استانبول نهايت لذت را ببريد. مناظر اين مسير بسيار شگفت انگيز است و اگر قصد سفر دسته جمعي را داريد، قطار گزينه خوبي براي شماست و همراهي با ديگران در اين مسير باعث مي شود كه خستگي مسافت طولاني از ياد ببريد. به دليل مسافت زياد قطار توقف هاي طولاني دارد، پس به شما توصيه مي كنيم براي اين سفر برنامه ريزي دقيقي داشته باشيد.

سفر به استانبول با قطار

سفر به استانبول با قطار چقدر زمان مي برد؟

سفر با قطار در مسير تهران تا آنكارا 60 ساعت طول مي كشد و براي سفر از تهران به وان 20 تا 23 ساعت زمان براي سفر با قطار نياز است. اگر بخواهيد با قطار به استانبول برويد سفر شما حدود 70 ساعت به طول مي انجامد. البته لازم به ذكر است كه اطلاعات دقيق حركت قطار ها و زمان سفر را از قسمت اطلاعات راه آهن تهران نيز مي‌توانيد دريافت كنيد. براي سفر با قطار از تهران به وان، آنكارا و يا استانبول، ممكن است در مرز مقداري معطل شويد، به همين خاطر مدت زماني كه براي اين سفر در راه هستيد، متغير است.

قيمت بليط قطار تهران به آنكارا و وان و نحوه دريافت آن

طبق آخرين قيمت ها، بليط تهران به آنكارا، ٤٣ يورو و بليط تهران به وان 20 يورو ارزش گذاري شده است. بدليل اينكه قيمت بليط به نرخ يورو دريافت مي‌شود، كاهش و يا افزايش نرخ ارز در قيمت بليط اين قطار بسيار تاثيرگذار است. براي دريافت بليط هاي داخلي كشور تركيه (آنكارا، استانبول و...) بايد از طريق آژانس هاي ايراني كه در تركيه حضور دارند اقدام كنيد تا بليط قطار شما را خريد و يا رزرو كنند. اگر هنوز هم قصد سفر به كشور تركيه و شهر استانبول را داريد ولي خصوصيات سفر با قطار شما را از اين سفر منصرف كرده است، به سايت جيبوجت مراجعه كرده و با رزرو بليط هواپيما استانبول و يا خريد بليط هواپيما استانبول در كمترين زمان ممكن آسوده ترين سفر به استانبول را تجربه كنيد.


برچسب: قطار تهران آنكارا، قطار تهران تركيه، بليط هواپيما استانبول، خريد بليط هواپيما استانبول، سفر به استانبول، بليط هواپيما استانبول به تهران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۲:۵۹ توسط:jibojet موضوع:

فستيوال هاي تابستانه استانبول

تابستان به استانبول برويد و در اين فستيوال ها شركت كنيد

تركيه به دليل فاصله كم از نظر مسافت و شباهت زياد از نظر فرهنگ به ايران، گزينه عالي براي مسافرت ايرانيان است. تابستان استانبول، داراي جشنواره ها و فستيوال هاي متعددي است كه استقبال كننده زيادي نيز دارند و با آغاز فصل گرما در استانبول آن ها نيز شروع مي شوند.

جشنواره هاي تابستانه استانبول

جشنواره موزيك استانبول

در فستيوال موسيقي استانبول اركستر هاي تركي و  همچنين اركستر هاي بين المللي بهترين آثار خود را ارائه مي دهند و كليه شركت كنندگان در اين جشنواره را شگفت زده مي كنند. در اين فستيوال بيش از  22 كنسرت اجرا مي شود و از 4 ژوئن آغاز و تا 29 ژوئن ادامه دارد. اگر در اين بازه زماني قصد سفر به استانبول را داريد به هيچ وجه اين جشنواره هيجان انگيز را از دست ندهيد.

جشنواره موزيك استانبول

فستيوال كنسرت هاي كلاسيك استانبول

از ديگر جشنواره ها و فستيوال هايي كه در تابستان استانبول برگزار مي شود، فستيوال كنسرت هاي موسيقي كلاسيك استانبول مي باشد. فستيوال كنسرت هاي موسيقي كلاسيك در منطقه كاديكوي استانبول برگزار مي شود. سالن بزرگي كه اين جشنواره در آن برگزار مي گردد اپرا سورياي نام دارد كه در سال 1920 بنا شده است. با رزرو بليط هواپيما استانبول در اواسط ژوئن مي توانيد خود را به اين فستيوال با شكوه برسانيد.

فستيوال كنسرت هاي كلاسيك استانبول

جشنواره خريد استانبول

استانبول داراي بهترين مراكز خريد در آسيا مي باشد و به همين دليل سفر بسياري از توريست ها و گردشگران از كل دنيا به استانبول، به خاطر بازارها و مراكز خريد جذابش است. به دليل استقبال خوبي كه توريست ها از مراكز خريد استانبول داشته اند، سالانه در فصل تابستان و ماه ژوئن، جشنواره خريد برپا مي شود. اين فستيوال طرفداران زيادي را به خود اختصاص داده و افراد زيادي را به سمت خود مي كشاند و يكي از بهترين فستيوال ها در استانبول محسوب مي شود. در جشنواره خريد، مركزهاي خريد تا نه روز و در بيشتر مواقع بيش از 9 روز تا پاسي از شب باز هستند و به فروش اجناس خود مي پردازند. در مقابل آن هم خيابان هاي استانبول نيز تا بامداد مملو از افرادي است كه در اين فستيوال حضور دارند و خريد خود را انجام مي دهند. در جشنواره خريد استانبول اكثر مراكز خريد اين شهر، فروش هاي فوق العاده و تخفيف هاي زيادي را براي شركت كنندگان در اين جشنواره در نظر مي گيرند. مركز خريد هاي: استانبول مال، مركز خريد فروم، مركز خريد زورلو و مركز خريد ايستينيه از بهترين و فعال ترين مراكز خريد در اين جشنواره هستند. جشنواره خريد از 8 ژوئن آغاز و تا 30 ژوئن ادامه خواهد داشت.

جشنواره خريد استانبول

جشنواره فتح 1453 در استانبول

از ديگر فستيوال هايي كه تابستان استانبول را سرشار از شور و هيجان مي كند، جشنواره فتح عثماني 1453 مي باشد. اين فستيوال به زمان قسطنطنيه بر مي گردد و هرساله در استانبول برگزار مي شود. در جشنواره فتح عثماني 1453، نمايش هاي گروهي، رژه مردان عثماني، آتش بازي ها و نمايش هاي فوق العاده ديگري اجرا مي شود كه ديدن آن ها حتما توصيه مي شود. اگر مي خواهيد در اين جشنواره حضور داشته باشيد، مي توانيد خريد بليط هواپيما استانيول خود را براي تاريخ 29 مي برنامه ريزي كنيد كه از اين فستيوال جا نمانيد.

جشنواره فتح 1453

جيبوجت تعدادي از اين فستيوال ها به شما معرفي كرده تا براي سفر به استانبول با خريد بليط هواپيما استانبول در زمان مناسب و در فصل تابستان به اين شهر تاريخي و ديدني سفر كرده و از جاذبه هاي ديدني و همچنين اين فستيوال ها بازديد كنيد و لذت ببريد.


برچسب: بليط هواپيما، خريد بليط هواپيما، بليط هواپيما استانبول، خريد بليط هواپيما استانبول، جشنواره هاي تابستانه استانبول، فستيوال هاي استانبول، تابستان استانبول، سفر به استانبول، خريد بليط هواپيما استانبول، سفر به استانبول، بليط هواپيما استانبول به تهران، بليط هواپيما استانبول تهران، بليط هواپيما استانبول به تبريز، بليط هواپيما استانبول چارتر، بليط هواپيما استانبول به اروميه، بليط هواپيما استانبول ارزان، بليط هواپيما استانبول از تبريز، بليط هواپيما استانبول ايران اير، بليط هواپيما استانبول از شيراز، بليط هواپيما استانبول از مشهد، خريد اينترنتي بليط هواپيما استانبول،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۹:۵۹ توسط:jibojet موضوع:

هفت روز در دبي، شش پيشنهاد فوق جذاب

مكان هايي كه لذت سفر به دبي را دوچندان مي كند

امارات متحده ي عربي UAE  / United Arab Emirates، اتحاديه مهمي است كه در جنوب شرقي شبه جزيره ي عربستان قرار دارد و با خليج فارس Persian Golf  و خليج عمان Trucial  نيز هم جوار است. بيشتر گردشگران امارات متحده عربي بدليل سواحل شني سفيد، ورزش هاي آبي، صحراگردي، پارك ها، مراكز خريد عظيم و مناظر شگفت انگيز شهر دبي، به آن جا سفر مي كنند.

سفر به دبي

بازديد از دبي مال و برج خليفه

بين تعداد زيادي برج و آسمان خراش كه در دبي وجود دارد، دو ساختمان هستند كه از همه مهم تر مي باشند. يكي بلند ترين ساختمان جهان محسوب مي شود و به دبي مال چسبيده است. پيشنهاد ما به كساني كه از خريد كردن لذت مي برند و يا در كل مي خواهند چيزي بخرند اين است كه بهترين موقعيت يعني دبي مال را از دست ندهند و اگر خريد كردن برايتان مهم نيست، پيشنهاد مي كنيم از بخش هاي داخل دبي مال مثل سينما سه بعدي و رستوران هاي  اين مركز خريد بزرگ استفاده كنيد. بازديد از برج خليفه را به ياد داشته باشيد. در برنامه بعد از ظهرتان بازديد از برج خليفه را بگنجانيد تا از بالاترين نقطه دبي ديدن غروب زيبا و ديدني آن را از دست ندهيد. بعد از بازديد از بلندترين برج جهان، در پايين برج خليفه به تماشاي فواره هاي موزيكال دبي بپردازيد. برج العرب و سوك مدينت (بازار) پيشنهاد ديگر ما به شماست. از ديدن آن دريغ نكنيد.

سفر به دبي، دبي مال

محلات قديمي دبي

در روز دوم، خيلي آسان و به وسيله مترو مي توانيد به دبي قديم و همان خانه ها و كوچه هاي قديمي دبي دسترسي پيدا كنيد، از منطقه هاي قديمي دبي ميتوانيم باستيكايا Bastiqaya و بور دبي Bur Dubai را به شما معرفي كنيم. اين منطقه از قديمي ترين مناطق تجاري مرواريد به شمار مي رود. همچنين اين منطقه اولين جايي است كه در آن هندي ها بجز  باديه نشين هاي عرب كه انجا بودند، ساكن شدند. در محله قديمي دبي رستوران ها و كافه هاي زيادي با طبخ غذاهاي هندي در حال فعاليت هستند. بازارهاي اصيل با معماري سنتي نيز در اين منطقه زياد به چشم مي خورد. در اين منطقه، بازديد از موزه دبي، ساخته شده در قلعه اي متعلق به قرن ۱۸ ميلادي خالي از لطف نيست. به منظور خريد لوازم الكترونيكي پيشنهادمان اين است كه به بور دبي سر بزنيد. پائين قيمت ترين بازارها حتي نسبت به بازارهاي اروپا، بور دبي است.

دبي قديم old dubai

سفر به العين، Al Ain

يك روز را نيز از شهر دبي بيرون رفته و به العين، محل فروش شتر برويد. العين پاتوقي براي گردشگران يا خريداران شتر است. اكثر فروشندگان بازار شتر هندي و پاكستاني هستند اما فروشندگان اصيل عرب نيز بين آن ها ديده مي شود. براي عزيمت به العين حدود يك ساعت و سي دقيقه بايد با ماشين يا تاكسي از دبي خارج شويد. در اين منطقه از دبي به غير از بازار شتر ها، مكان هاي تاريخي مثل قلعه جهيلي كه قدمت آن به قرن ۱۹ بر مي گردد و در آن زمان وسط صحرا ساخته شده است، وجود دارد. اگر خودرو داريد حتما به كوه حفيت Jebel Hafeet برويد و در جاده هاي كوهستاني و پر پيچ و خم آن از رانندگي لذت ببريد. اگر قصد خروج از شهر دبي را داشتيد ولي سفر به العين مد نظرتان نبود مي توانيد به ابوظبي برويد. در سفر به ابوظبي بازديد از مسجد شيخ زايد را در برنامه هايتان قرار دهيد. مسجد زايد از عظيم ترين مسجدهاي مسلمانان به شمار مي رود. بزرگترين فرش و بزرگترين لوستر و چلچراغ در اين مسجد كار شده است.

العين كوه حفيت

جميرا، مسجد جميرا

يك روز از سفرتان را به خوشگذراني در جميرا بپردازيد و هتل آتلانتيس را ببينيد. براي رفتن به جميرا از مونو ريل استفاده كنيد و  از ديدن شكل نخل جزيره ها لذت ببريد. رفتن به پارك تفريحي آبي در جميرا را هرگز از دست ندهيد. همچنين پيشنهاد مي كنيم كه سوار بر قايق اطراف جزيره را بگرديد. براي رفتن به محله جميرا حدود ۱۸ كيلومتر مسافت را بايد با تاكسي طي كنيد. جميرا محله اي خوب براي تفريح است و مي توانيد از مسجد آن بازديد كنيد. مسجد جميرا از كوچكترين و زيباترين مسجد هاي اسلام است و درب هاي آن براي بازديد غير مسلمان نيز باز مي باشد.

مسجد جميرا

خوش گذراني در دبي مارينا و ساحل جميرا، Dubai Marina and JBR

دبي مارينا ديار مهاجران غربي در دبي و ساحلي بي نظير كه در تلاش است تا سانتا مونيكاي لس آنجلس را تكرار كند. آنجا محل جمع شدن افراد بومي دبي و گردشگران و مهاجران و يا جوانان براي تفريح است. اگر دنبال مكاني آرام و بي هياهو هستيد، ساحل جميرا ولي اگر دنبال محله اي غربي هستيد به دبي مارينا برويد.

دبي مارينا

به ديدن مسابقات شترسواري برويد

مسابقات شترسواري در the Al Marmoom Racetrack جزء لاينفك زندگي مردم عرب زبان مي باشد. در سفر به دبي از رفتن به اين مسابقات و ديدن آن دريغ نكنيد و هرگز آن را از دست ندهيد. مسابقات شتر سواري با حدود ۶۰ شتر انجام مي گيرد كه با شروع مسابقه، شتر با نگه داشتن شترران بر كوهان خود شروع به دويدن مي كند و با بقيه شتر ها و شتررانان رقابت را آغاز مي كند. از تاريخ اكتبر تا آپريل يعني از ماه هاي مهر تا ارديبهشت هر جمعه و شنبه اين مسابقات در دبي برگذار مي شود. همچنين مسابقات اسب سواري نيز هفتگي و در استاديوم مسابقه ميدان Meydan racing stadium ، در روز پنج شنبه ساعت ۷ غروب از آبان تا مهرماه برگزار خواهد شد.

مسابقات شتر سواري در دبي

شما هم مي توانيد با رزرو بليط هواپيما دبي و يا خريد بليط هواپيما دبي به اين شهر زيبا و جذاب سفر كنيد. در سفر به دبي از پيشنهادات جيبوجت غافل نشويد.


برچسب: بليط هواپيما دبي، سفر به دبي، جاذبه هاي دبي، برج هاي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۹:۱۸ توسط:jibojet موضوع:

هفت روز در دبي، شش پيشنهاد فوق جذاب

مكان هايي كه لذت سفر به دبي را دوچندان مي كند

امارات متحده ي عربي UAE  / United Arab Emirates، اتحاديه مهمي است كه در جنوب شرقي شبه جزيره ي عربستان قرار دارد و با خليج فارس Persian Golf  و خليج عمان Trucial  نيز هم جوار است. بيشتر گردشگران امارات متحده عربي بدليل سواحل شني سفيد، ورزش هاي آبي، صحراگردي، پارك ها، مراكز خريد عظيم و مناظر شگفت انگيز شهر دبي، به آن جا سفر مي كنند.

سفر به دبي

بازديد از دبي مال و برج خليفه

بين تعداد زيادي برج و آسمان خراش كه در دبي وجود دارد، دو ساختمان هستند كه از همه مهم تر مي باشند. يكي بلند ترين ساختمان جهان محسوب مي شود و به دبي مال چسبيده است. پيشنهاد ما به كساني كه از خريد كردن لذت مي برند و يا در كل مي خواهند چيزي بخرند اين است كه بهترين موقعيت يعني دبي مال را از دست ندهند و اگر خريد كردن برايتان مهم نيست، پيشنهاد مي كنيم از بخش هاي داخل دبي مال مثل سينما سه بعدي و رستوران هاي  اين مركز خريد بزرگ استفاده كنيد. بازديد از برج خليفه را به ياد داشته باشيد. در برنامه بعد از ظهرتان بازديد از برج خليفه را بگنجانيد تا از بالاترين نقطه دبي ديدن غروب زيبا و ديدني آن را از دست ندهيد. بعد از بازديد از بلندترين برج جهان، در پايين برج خليفه به تماشاي فواره هاي موزيكال دبي بپردازيد. برج العرب و سوك مدينت (بازار) پيشنهاد ديگر ما به شماست. از ديدن آن دريغ نكنيد.

سفر به دبي، دبي مال

محلات قديمي دبي

در روز دوم، خيلي آسان و به وسيله مترو مي توانيد به دبي قديم و همان خانه ها و كوچه هاي قديمي دبي دسترسي پيدا كنيد، از منطقه هاي قديمي دبي ميتوانيم باستيكايا Bastiqaya و بور دبي Bur Dubai را به شما معرفي كنيم. اين منطقه از قديمي ترين مناطق تجاري مرواريد به شمار مي رود. همچنين اين منطقه اولين جايي است كه در آن هندي ها بجز  باديه نشين هاي عرب كه انجا بودند، ساكن شدند. در محله قديمي دبي رستوران ها و كافه هاي زيادي با طبخ غذاهاي هندي در حال فعاليت هستند. بازارهاي اصيل با معماري سنتي نيز در اين منطقه زياد به چشم مي خورد. در اين منطقه، بازديد از موزه دبي، ساخته شده در قلعه اي متعلق به قرن ۱۸ ميلادي خالي از لطف نيست. به منظور خريد لوازم الكترونيكي پيشنهادمان اين است كه به بور دبي سر بزنيد. پائين قيمت ترين بازارها حتي نسبت به بازارهاي اروپا، بور دبي است.

دبي قديم old dubai

سفر به العين، Al Ain

يك روز را نيز از شهر دبي بيرون رفته و به العين، محل فروش شتر برويد. العين پاتوقي براي گردشگران يا خريداران شتر است. اكثر فروشندگان بازار شتر هندي و پاكستاني هستند اما فروشندگان اصيل عرب نيز بين آن ها ديده مي شود. براي عزيمت به العين حدود يك ساعت و سي دقيقه بايد با ماشين يا تاكسي از دبي خارج شويد. در اين منطقه از دبي به غير از بازار شتر ها، مكان هاي تاريخي مثل قلعه جهيلي كه قدمت آن به قرن ۱۹ بر مي گردد و در آن زمان وسط صحرا ساخته شده است، وجود دارد. اگر خودرو داريد حتما به كوه حفيت Jebel Hafeet برويد و در جاده هاي كوهستاني و پر پيچ و خم آن از رانندگي لذت ببريد. اگر قصد خروج از شهر دبي را داشتيد ولي سفر به العين مد نظرتان نبود مي توانيد به ابوظبي برويد. در سفر به ابوظبي بازديد از مسجد شيخ زايد را در برنامه هايتان قرار دهيد. مسجد زايد از عظيم ترين مسجدهاي مسلمانان به شمار مي رود. بزرگترين فرش و بزرگترين لوستر و چلچراغ در اين مسجد كار شده است.

العين كوه حفيت

جميرا، مسجد جميرا

يك روز از سفرتان را به خوشگذراني در جميرا بپردازيد و هتل آتلانتيس را ببينيد. براي رفتن به جميرا از مونو ريل استفاده كنيد و  از ديدن شكل نخل جزيره ها لذت ببريد. رفتن به پارك تفريحي آبي در جميرا را هرگز از دست ندهيد. همچنين پيشنهاد مي كنيم كه سوار بر قايق اطراف جزيره را بگرديد. براي رفتن به محله جميرا حدود ۱۸ كيلومتر مسافت را بايد با تاكسي طي كنيد. جميرا محله اي خوب براي تفريح است و مي توانيد از مسجد آن بازديد كنيد. مسجد جميرا از كوچكترين و زيباترين مسجد هاي اسلام است و درب هاي آن براي بازديد غير مسلمان نيز باز مي باشد.

مسجد جميرا

خوش گذراني در دبي مارينا و ساحل جميرا، Dubai Marina and JBR

دبي مارينا ديار مهاجران غربي در دبي و ساحلي بي نظير كه در تلاش است تا سانتا مونيكاي لس آنجلس را تكرار كند. آنجا محل جمع شدن افراد بومي دبي و گردشگران و مهاجران و يا جوانان براي تفريح است. اگر دنبال مكاني آرام و بي هياهو هستيد، ساحل جميرا ولي اگر دنبال محله اي غربي هستيد به دبي مارينا برويد.

دبي مارينا

به ديدن مسابقات شترسواري برويد

مسابقات شترسواري در the Al Marmoom Racetrack جزء لاينفك زندگي مردم عرب زبان مي باشد. در سفر به دبي از رفتن به اين مسابقات و ديدن آن دريغ نكنيد و هرگز آن را از دست ندهيد. مسابقات شتر سواري با حدود ۶۰ شتر انجام مي گيرد كه با شروع مسابقه، شتر با نگه داشتن شترران بر كوهان خود شروع به دويدن مي كند و با بقيه شتر ها و شتررانان رقابت را آغاز مي كند. از تاريخ اكتبر تا آپريل يعني از ماه هاي مهر تا ارديبهشت هر جمعه و شنبه اين مسابقات در دبي برگذار مي شود. همچنين مسابقات اسب سواري نيز هفتگي و در استاديوم مسابقه ميدان Meydan racing stadium ، در روز پنج شنبه ساعت ۷ غروب از آبان تا مهرماه برگزار خواهد شد.

مسابقات شتر سواري در دبي

شما هم مي توانيد با رزرو بليط هواپيما دبي و يا خريد بليط هواپيما دبي به اين شهر زيبا و جذاب سفر كنيد. در سفر به دبي از پيشنهادات جيبوجت غافل نشويد.


برچسب: بليط هواپيما دبي، سفر به دبي، جاذبه هاي دبي، برج هاي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۵:۳۴ توسط:jibojet موضوع:

هفت روز در دبي، شش پيشنهاد فوق جذاب

مكان هايي كه لذت سفر به دبي را دوچندان مي كند

امارات متحده ي عربي UAE  / United Arab Emirates، اتحاديه مهمي است كه در جنوب شرقي شبه جزيره ي عربستان قرار دارد و با خليج فارس Persian Golf  و خليج عمان Trucial  نيز هم جوار است. بيشتر گردشگران امارات متحده عربي بدليل سواحل شني سفيد، ورزش هاي آبي، صحراگردي، پارك ها، مراكز خريد عظيم و مناظر شگفت انگيز شهر دبي، به آن جا سفر مي كنند.

سفر به دبي

بازديد از دبي مال و برج خليفه

بين تعداد زيادي برج و آسمان خراش كه در دبي وجود دارد، دو ساختمان هستند كه از همه مهم تر مي باشند. يكي بلند ترين ساختمان جهان محسوب مي شود و به دبي مال چسبيده است. پيشنهاد ما به كساني كه از خريد كردن لذت مي برند و يا در كل مي خواهند چيزي بخرند اين است كه بهترين موقعيت يعني دبي مال را از دست ندهند و اگر خريد كردن برايتان مهم نيست، پيشنهاد مي كنيم از بخش هاي داخل دبي مال مثل سينما سه بعدي و رستوران هاي  اين مركز خريد بزرگ استفاده كنيد. بازديد از برج خليفه را به ياد داشته باشيد. در برنامه بعد از ظهرتان بازديد از برج خليفه را بگنجانيد تا از بالاترين نقطه دبي ديدن غروب زيبا و ديدني آن را از دست ندهيد. بعد از بازديد از بلندترين برج جهان، در پايين برج خليفه به تماشاي فواره هاي موزيكال دبي بپردازيد. برج العرب و سوك مدينت (بازار) پيشنهاد ديگر ما به شماست. از ديدن آن دريغ نكنيد.

سفر به دبي، دبي مال

محلات قديمي دبي

در روز دوم، خيلي آسان و به وسيله مترو مي توانيد به دبي قديم و همان خانه ها و كوچه هاي قديمي دبي دسترسي پيدا كنيد، از منطقه هاي قديمي دبي ميتوانيم باستيكايا Bastiqaya و بور دبي Bur Dubai را به شما معرفي كنيم. اين منطقه از قديمي ترين مناطق تجاري مرواريد به شمار مي رود. همچنين اين منطقه اولين جايي است كه در آن هندي ها بجز  باديه نشين هاي عرب كه انجا بودند، ساكن شدند. در محله قديمي دبي رستوران ها و كافه هاي زيادي با طبخ غذاهاي هندي در حال فعاليت هستند. بازارهاي اصيل با معماري سنتي نيز در اين منطقه زياد به چشم مي خورد. در اين منطقه، بازديد از موزه دبي، ساخته شده در قلعه اي متعلق به قرن ۱۸ ميلادي خالي از لطف نيست. به منظور خريد لوازم الكترونيكي پيشنهادمان اين است كه به بور دبي سر بزنيد. پائين قيمت ترين بازارها حتي نسبت به بازارهاي اروپا، بور دبي است.

دبي قديم old dubai

سفر به العين، Al Ain

يك روز را نيز از شهر دبي بيرون رفته و به العين، محل فروش شتر برويد. العين پاتوقي براي گردشگران يا خريداران شتر است. اكثر فروشندگان بازار شتر هندي و پاكستاني هستند اما فروشندگان اصيل عرب نيز بين آن ها ديده مي شود. براي عزيمت به العين حدود يك ساعت و سي دقيقه بايد با ماشين يا تاكسي از دبي خارج شويد. در اين منطقه از دبي به غير از بازار شتر ها، مكان هاي تاريخي مثل قلعه جهيلي كه قدمت آن به قرن ۱۹ بر مي گردد و در آن زمان وسط صحرا ساخته شده است، وجود دارد. اگر خودرو داريد حتما به كوه حفيت Jebel Hafeet برويد و در جاده هاي كوهستاني و پر پيچ و خم آن از رانندگي لذت ببريد. اگر قصد خروج از شهر دبي را داشتيد ولي سفر به العين مد نظرتان نبود مي توانيد به ابوظبي برويد. در سفر به ابوظبي بازديد از مسجد شيخ زايد را در برنامه هايتان قرار دهيد. مسجد زايد از عظيم ترين مسجدهاي مسلمانان به شمار مي رود. بزرگترين فرش و بزرگترين لوستر و چلچراغ در اين مسجد كار شده است.

العين كوه حفيت

جميرا، مسجد جميرا

يك روز از سفرتان را به خوشگذراني در جميرا بپردازيد و هتل آتلانتيس را ببينيد. براي رفتن به جميرا از مونو ريل استفاده كنيد و  از ديدن شكل نخل جزيره ها لذت ببريد. رفتن به پارك تفريحي آبي در جميرا را هرگز از دست ندهيد. همچنين پيشنهاد مي كنيم كه سوار بر قايق اطراف جزيره را بگرديد. براي رفتن به محله جميرا حدود ۱۸ كيلومتر مسافت را بايد با تاكسي طي كنيد. جميرا محله اي خوب براي تفريح است و مي توانيد از مسجد آن بازديد كنيد. مسجد جميرا از كوچكترين و زيباترين مسجد هاي اسلام است و درب هاي آن براي بازديد غير مسلمان نيز باز مي باشد.

مسجد جميرا

خوش گذراني در دبي مارينا و ساحل جميرا، Dubai Marina and JBR

دبي مارينا ديار مهاجران غربي در دبي و ساحلي بي نظير كه در تلاش است تا سانتا مونيكاي لس آنجلس را تكرار كند. آنجا محل جمع شدن افراد بومي دبي و گردشگران و مهاجران و يا جوانان براي تفريح است. اگر دنبال مكاني آرام و بي هياهو هستيد، ساحل جميرا ولي اگر دنبال محله اي غربي هستيد به دبي مارينا برويد.

دبي مارينا

به ديدن مسابقات شترسواري برويد

مسابقات شترسواري در the Al Marmoom Racetrack جزء لاينفك زندگي مردم عرب زبان مي باشد. در سفر به دبي از رفتن به اين مسابقات و ديدن آن دريغ نكنيد و هرگز آن را از دست ندهيد. مسابقات شتر سواري با حدود ۶۰ شتر انجام مي گيرد كه با شروع مسابقه، شتر با نگه داشتن شترران بر كوهان خود شروع به دويدن مي كند و با بقيه شتر ها و شتررانان رقابت را آغاز مي كند. از تاريخ اكتبر تا آپريل يعني از ماه هاي مهر تا ارديبهشت هر جمعه و شنبه اين مسابقات در دبي برگذار مي شود. همچنين مسابقات اسب سواري نيز هفتگي و در استاديوم مسابقه ميدان Meydan racing stadium ، در روز پنج شنبه ساعت ۷ غروب از آبان تا مهرماه برگزار خواهد شد.

مسابقات شتر سواري در دبي

شما هم مي توانيد با رزرو بليط هواپيما دبي و يا خريد بليط هواپيما دبي به اين شهر زيبا و جذاب سفر كنيد. در سفر به دبي از پيشنهادات جيبوجت غافل نشويد.


برچسب: بليط هواپيما دبي، سفر به دبي، جاذبه هاي دبي، برج هاي دبي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۲:۳۸ توسط:jibojet موضوع:

پرواز هاي چارتري و سيستمي و تفاوت آن ها

همه چيز در مورد پروازهاي چارتري و سيستمي 

پروازها به طور كلي به دو دسته چارتر و سيستمي تقسيم بندي مي شوند كه طبق خدمات و امكاناتي كه با خريد بليط هواپيما به مسافران مي دهند شامل انواع پرواز فرست كلاس، تجاري و اقتصادي مي شود و هر كدام داراي خدمات و امكانات منحصر به خود مي باشد.

پرواز چارتري

كلمه چارتر به معني اجاره هواپيما يا صندلي است. پرواز چارتر پروازي است كه در آن تمام يا تعداد مشخصي از صندلي هاي يك هواپيما توسط آژانس هاي مسافرتي اجاره گرفته مي شود. در اين صورت شركت هواپيمايي را اجاره دهنده يا چارتر دهنده و به آژانس هواپيمايي كه صندلي هاي هواپيما را اجاره كرده، اجاره كننده يا چارتر كننده مي نامند. پرواز چارتري اكثرا در مسيرهايي كه تردد و ترافيك زيادي از نظر مسافر دارند، كاربرد دارد و ممكن است براي يك زمان كوتاه و روزهاي خاص باشد. صندلي هاي پرواز چارتري هم در تور ها مورد استفاده قرار مي گيرد هم در پرواز هاي معمولي و هزينه هر تعداد صندلي كه براي پرواز خالي بماند بر عهده چارتر كننده يعني آژانس هواپيمايي مي باشد، به همين خاطر در لحظه هاي نزديك به پرواز آژانس هاي چارتر كننده بليط ها را ارزان تر ارائه مي دهند. در صورت بروز هرگونه مشكل در حمل و نقل و حوادث، مانند تاخير در پرواز و يا گم شدن بار، مسئوليت آن بعهده شركت هواپيمايي بوده و آژانس هواپيمايي پاسخگو نخواهد بود. بليط هاي چارتري در بيشتر غيرقابل استرداد، كنسلي و تغيير در روز و ساعت است.

پرواز هاي چارتري و سيستمي

پرواز سيستمي

پرواز سيستمي يا برنامه اي پروازهاي معمولي و منظمي هستند كه در برنامه هاي پروازي شركت هاي هواپيمايي وجود دارند. پرواز هاي سيستمي، برنامه و زمان از پيش تعيين شده اي دارند. بليط خطوط هوايي مهم در بيشتر مواقع به شكل پرواز سيستمي ارائه مي شوند. بليط هاي سيستمي نسبت به پروازهاي چارتر داراي نرخ و قيمت ثابت تري هستند و در صورت خالي ماندن صندلي هاي هواپيما مسئوليت آن به عهده شركت هواپيمايي است. علاوه بر اين نرخ بليط هاي سيستمي براي كودكان (2 الي 12 سال) داراي 50 درصد تخفيف مي باشد. فروش بليط پروازهاي سيستمي هم توسط آژانس‌هاي مسافرتي و هم شركت هواپيمايي انجام مي پذيرد. در مورد بليط پرواز هاي سيستمي بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه مانند پرواز چارتر نيستند و مطابق با قوانين و مقررات كنسلي مي باشند و هرچه به زمان پرواز نزديك تر شويد درصد كمتري از هزينه مسترد خواهد شد.

انواع دسته بندي هاي پروازي


برچسب: بليط هواپيما، خريد بليط هواپيما، رزرو بليط هواپيما، قيمت بليط هواپيما، بليط هواپيما چارتر، بليط ارزان هواپيما، ارزان ترين بليط هواپيما، بليط هواپيما سيستمي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۶:۳۴ توسط:jibojet موضوع:

انواع كلاس هاي پروازي و امكانات آن ها

طبقه بندي كلاس هاي پروازي طبق قوانين سازمان حمل و نقل بين المللي هوايي

بر طبق قوانين سازمان حمل و نقل بين المللي هوايي (ياتا) صندلي هاي هواپيما كلاس بندي پروازي گوناگوني را دربر دارند كه مسافران مي توانند بليط هواپيما خود را طبق كلاسي كه مد نظرشان است انتخاب كنند و براي هر نوع كلاس متفاوت، هزينه متفاوتي پرداخت مي كنند.

درجه يك(فرست كلاس : First Class يا F)

فرست كلاس گرانترين صندلي هاي هواپيما مي باشند و شامل انواع تك نفره، مبله، اتاقك و خصوصي هستند. امكانات رفاهي فرست كلاس تفاوت بسياري با بقيه كلاس هاي پروازي دارد و داراي تلويزيون خصوصي با ريموت كنترل، لپ تاپ، سرويس اينترنت ماهواره اي، صندلي هاي اتوماتيك با داشتن قابليت تنظيم زير پا، پشت و پشتي سر به حالت يك بالش بسيار منعطف و سرويس بهداشتي جداگانه است. در پرواز فرست كلاس غذاي گرم براي مسافران سرو مي شود و انتخاب نوع غذا از روي منوي غذايي است. مهماندار هاي كلاس پروازي فرست كلاس تجربه كاري بالاتري دارند. در زمان سوار شدن مسافران، اشخاصي كه بليط فرست كلاس تهيه كرده اند جدا از بقيه مسافران به هواپيما انتقال داده مي شوند و در ترمينال فرودگاه هم كانتر پذيرش مسافران فرست كلاس كانتري جداگانه است و براي دريافت كارت پرواز اولويت دارند. همچنين در هنگام پياده شدن مسافران فرست كلاس اولين مسافراني هستند كه از هواپيما خارج مي‌شوند. اكثر كساني كه از بليط هاي فرست كلاس استفاده مي كنند، مسافران VIP و سرمايه داران بزرگ هستند. علاوه بر امكاناتي كه ذكر شد، برخي فرست كلاس ها براي كساني كه مي خواهند جلساتشان را برگزار كنند، اتاق جلسات و لابي خصوصي هم در هر كابين موجود مي باشد.

كلاس پروازي فرست first class

درجه تجاري : (كلاس تجاري - business class يا C)

كلاس تجاري دومين و بعد از فرست كلاس قرار مي گيرد. صندلي هاي بيزنس كلاس در دو رديف جداگانه قرار دارند و معمولا جلويكلاس اكونومي و با فاصله‌ بيشتري از هم قرار گرفته اند. صندلي هاي بيزنس كلاس مبله، راحت، اتوماتيك و جادار مي باشند. در پرواز هاي با كلاس تجاري غذاهاي گرم سرو شده و داراي كترينگ متفاوت مي باشند ولي در درجه اي پايين تر از فرست كلاس است.برخي امكانات رفاهي ديگر مثل كانتر جدا و حمل و نقل مستقل در حد فاصل ترمينال تا هواپيما و بالعكس در كلاس پروازي بيزنس كلاس موجود مي باشد. كلاس بيزنس كابين جداگانه اي دارد و رسيدگي مهماندار ها بيشتر و چشمگير تر است. بليط بيزنس كلاس در مقابل فرست كلاس قيمت كمتري دارد ولي از اكونومي بالاتر است.

كلاس پروازي بيزنس business class

درجه اقتصادي: (كلاس اكونومي - economy class يا Y)

كلاس اكونومي در پروازها آخرين كلاس پروازي و در ايران طرفدار بيشتري دارد و مشتري هايشان، مسافران عادي هستند. در يك پرواز بيشتر صندلي ها مربوط به كلاس اكونومي هستند كه قيمت آن ها پائينتر از بقيه كلاس ها مي باشد. امكانات صندلي هاي اكونومي در حد روزنامه و مجلات تبليغاتي مي باشد كه در بعضي هواپيما ها براي اين كلاس پروازي مانيتور و هدفون نيز تعبيه شده است و معمولا خط پروازي و مدل هواپيما نيز در كم و زياد شدن اين امكانات بسيار تاثير گذار مي باشند.

كلاس پروازي اكونومي economy class


برچسب: پرواز فرست كلاس، پرواز اكونومي، پرواز تجاري، كلاس هاي پرواز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۳:۴۲ توسط:jibojet موضوع:

شركت هاي هواپيمايي معتبر و فعال در ايران

كلياتي در مورد مجموعه هوايي ايران

ايران دربردارنده تعداد بسياري هواپيماي دولتي و خصوصي مي باشد كه با سابقه ترين و قديمي ترين آن ها شركت هواپيمايي ايرانيَن ايرويز بود و در سال ۱۹۴۴ ميلادي تأسيس و در حال حاضر به ايران اير شناخته مي‌شود. ناوگان هوايي ايران تا ژوئن ۲۰۰۹ در ۴۵ مسير بين المللي پرواز مي‌كرده است. در ناوگان هوايي شركت هاي هواپيمايي ايران تعداد زيادي بوئينگ هاي قديمي، ايرباس هاي استيجاري و جت هاي ناحيه اي مثل بي اي ئي ۱۴۶ و فوكر ۱۰۰ وجود دارد و در حال پرواز هستند. همچنين جالب است بدانيد كه فرودگاه اصلي كه يك شركت هواپيمايي در آن فعاليت دارد و اقدامات خريد بليط هواپيما رانيز در آن انجام مي دهد، را قطب آن شركت هواپيمايي مي گويند. معمولاً مبدأ يا مقصد بيشترين پروازهاي يك شركت هواپيمايي، قطب آن شركت است.

شركت هاي هواپيمايي فعال و معتبر در ايران

شركت هاي هواپيمايي حمل و نقل مسافري ايران

 • ايران اير با كد ياتا IR در سال۱۹۶۱ تاسيس شده و قطب پروازي آن فرودگاه بين‌المللي امام خميني و فرودگاه بين‌المللي مهرآباد مي باشد. پرچم ايران برروي هواپيماهاي اين شركت هواپيمايي نقش بسته و حامل پرچم ايران مي باشند.
 • شركت هواپيمايي ماهان از ديگر شركت هاي هواپيمايي ايران است كه داراي كد ياتا W5  و در سال۱۹۹۲ ميلادي تاسيس و فرودگاه بين‌المللي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني كرمان و فرودگاه بين‌المللي امام خميني قطب هاي اين شركت هواپيمايي مي باشد.
 • شركت هواپيمايي كه كد ياتا آن EP است و در سال ۱۹۸۰ تاسيس شده هواپيمايي آسمان است. فرودگاه بين‌المللي امام خميني و  فرودگاه بين‌المللي مهرآباد قطب هاي شركت هواپيمايي ماهان هستند.
 • فرودگاه بين‌المللي آيت الله جمي آبادان قطب شركت هواپيمايي زاگرس مي باشد. شركت هواپيمايي زاگرس در سال ۲۰۰۵ تاسيس و كد ياتا آن ZV مي باشد.
 • هواپيمايي آتا يكي از شركت هاي هواپيمايي در ايران است كه در سال ۲۰۱۰ تاسيس و كد ياتا آن I3   مي باشد. فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز قطب اين شركت هواپيمايي مي باشد. 
 • كيش اير يك شركت هواپيمايي است كه در ايران فعاليت مي كند.كد ياتا شركت هواپيمايي كيش اير Y9 است. اين شركت هواپيمايي در سال ۱۹۸۹ با برگزيدن فرودگاه بين‌المللي كيش بعنوان قطب خود تاسيس و شروع به فعاليت كرد.
 • ياتاكد QB  مربوط به هواپيمايي قشم است كه فرودگاه ديرستان را بعنوان قطب خود انتخاب كرده و در سال ۱۹۹۶ تاسيس شده است.
 • هواپيمايي معراج، شركت هواپيمايي عامل براي دولت جمهوري اسلامي ايران است. شركت هواپيمايي معراج در سال ۲۰۱۰ تاسيس و كد ياتا آن JI مي باشد. فرودگاه بين‌المللي امام خميني و فرودگاه بين‌المللي مهرآباد قطب هاي اين شركت هواپيمايي هستند.
 • هواپيمايي تابان در زمان تاسيس خود يعني سال ۲۰۰۶ فرودگاه بين‌المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد را به عنوان قطب خود برگزيد. ياتا شركت هواپيمايي تابان HH مي باشد.
 • يكي ديگر از شركت هاي هواپيمايي فعال ايران هواپيمايي ايران ايرتور مي باشد. ياتا كد شركت هواپيمايي ايران ايرتور B9 مي باشد. هواپيمايي ايرتور در سال ۱۹۷۳ تاسيس شده كه فرودگاه بين‌المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد و فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز قطب آن مي باشند.
 • در سال ۱۹۹۳ يك شركت هواپيمايي به نام شركت هواپيمايي كاسپين در ايران تاسيس شد كه هنوز هم در حال فعاليت مي باشد. فرودگاه بين‌المللي مهرآباد قطب شركت هواپيمايي كاسپين است و ياتا آن  RV است.
 • هواپيمايي كارون با ياتا كد NV  در سال ۱۹۹۲ ميلادي و با قطب هاي فرودگاه بين‌المللي اهواز و فرودگاه بين‌المللي شهيد بهشتي اصفهان تاسيس و شروع به فعاليت نمود.
 • هواپيمايي ساها نيز در ايران در اواخر قرن نوزدهم ميلادي و سال ۱۹۹۰ تاسيس شد. قطب شركت هواپيمايي ساها فرودگاه بين‌المللي مهرآباد مي باشد.
 • هواپيمايي وارش هم در سال 2018 و با قطب فرودگاه دشت ناز ساري افتتاح شد.

شركت هاي هواپيمايي مسافري فعال در ايران

شركت هاي هواپيمايي حمل و نقل باري ايران

به جز شركت هاي هواپيمايي مسافري فعال در ايران، شركت هاي هواپيمايي نيز در زمينه حمل و نقل باري تاسيس شده و در حال فعاليت مي باشند. اين شركت ها عبارتند از:

 • هواپيمايي فارس اير قشم كه در سال ۲۰۰۳ تاسيس و قطب آن فرودگاه بين‌المللي امام خميني مي باشد.
 • هواپيمايي پيام با افتتاح در سال ۲۰۰۸ و قطب فرودگاه بين‌المللي پيام استان البرز.
 • و هواپيمايي پويا اير كه قطب آن فرودگاه بين‌المللي مهرآباد مي باشد و در سال ۲۰۰۸ تاسيس و شروع به فعاليت در زمينه حمل و نقل هوايي باري كرده است.

برچسب: شركت هاي هواپيما يي ايران، ايرلاين هاي فعال ايران، مشخصات ايرلاين هاي ايران،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۲:۴۶ توسط:jibojet موضوع:

به چه دلايلي هواپيماها سقوط مي كنند؟

دلايل عمده سقوط هواپيما ها

هواپيماها به هيچ وجه به يك دليل واحد سقوط نمي كنند. سقوط هواپيما تقريبا در بيشتر موارد تركيبي از عوامل مختلف است كه منجر به اتفاق مي شود. بنابراين آمار دقيق و علت واحدي كه موجب سقوط هواپيما مي شود را به سختي مي توان تشخيص داد. با رزرو بليط هواپيما جيبوجت به دليل همكاري با بهترين شركت هاي هواپيمايي، سفري خوش و آرام را تجربه كنيد.

دلايل سقوط هواپيما

علل مشترك تصادفات هواپيما

به غير از اتفاقات مهم هواپيمايي كه ممكن است جان صد ها مسافر را بگيرد، سقوط كردن هواپيما هاي سبك و فوق سبك متاسفانه بسيار شايع است و تاثيرات بسيار مخربي بر سرنشينان و افراد روي زمين دارد. با اين حال، سرنشينان يك هواپيماي سبك فرصت بيشتري براي زنده ماندن در يك سانحه هوايي را نسبت به هواپيماهاي سنگين و يا فوق سنگين دارند. چرا كه هواپيماهاي كوچك مي توانند در مناطق روستايي و  بدون آمادگي بيشتري نسبت به هواپيماي مسافربري بزرگ فرود آمده و خود را از سانحه نجات دهند. تصادفات هواپيما در اكثر موارد نيز در هنگام فرود يا زمان بلند شدن رخ مي دهد و به ندرت و مگر در موارد بسيار نادر پيش مي آيد كه در اواسط پرواز سقوط هواپيما اتفاق بيافتد. با اين حال به طور كلي عواملي كه در زير آورده ايم مي توانند دلايل و ميزان مقصر بودن قابل قبولي براي سقوط هواپيما ها باشند.

علت هاي سقوط هواپيما

55٪ خطاي خلبان

بي تجربه بودن خلبان، همراه با شرايط نامساعد آب و هوايي عواملي هستند كه دست به دست هم داده و فاجعه اي را رقم مي زنند. خلبان بايد بتواند آب و هوا را پيش بيني كرده و تعيين كند آيا هواپيما مي تواند با آب و هواي نامساعد و يا وجود طوفان هاي شديد پرواز كند يا خير. همچنين خلبانان نيز بايد بتوانند هر گونه مشكلات مكانيكي را كه ممكن است در مديريت پرواز رخ دهد، اداره كنند. همچنين ممكن است خلبان در طول پرواز به هر دليلي براي ادامه ي كنترل هواپيما ناتوان شود كه اين يكي از بدترين شرايط را در پرواز به وجود مي آورد.

تاثير اشتباهات خلباني در سقوط هواپيما

17٪ خطاي مكانيكي هواپيما

هواپيما در اكثر كشورهاي جهان توليد مي شود و قبل از اين كه اولين پرواز را تجربه كند از مراحل آزمايشي زيادي عبور خواهد كرد تا تاييديه كامل براي شروع پرواز را بگيرد. با اين حال، گاهي اوقات در طول يك پرواز، در عملكرد هواپيما اشكال به وجود مي آيد و منجر به حوادث وحشتناكي مي شود. مسافران آسيب ديده و خانواده هايشان اين حق را دارند كه پس از ايجاد يك سانحه هوايي كه دليل آن نقص مكانيكي در هواپيما باشد، مدعي و از توليد كننده هواپيما شكايت كنند.

خطاهاي مكانيكي در سقوط هواپيما

13٪ آب و هوا

آب و هوا معمولا در سوانح هوايي نقش مهمي را ايفا مي كند. با وجود اينكه بيشتر هواپيماهاي غول پيكر قادر به مقاومت در برابر طوفان هاي شديد هستند و مي توانند در برابر آن ايستادگي كنند، هواپيما هاي كوچكتر به شدت در برابر اين موضوع حساس مي باشند. برخورد هاي رعد و برق مي تواند شكست كامل الكتريكي را در يك هواپيما در پي داشته باشد.

تاثير آب و هوا بر سقوط هواپيما

8٪ خرابكاري در هواپيما

8% درصد از سقوط هواپيماها در جهان وجود خرابكار در هواپيما و انجام خرابكاري در هواپيماها است. خرابكاري به عنوان يكي از عوامل سقوط هم تراز با برخورد رعد و برق به هواپيما قرار مي ‌گيرد. هواپيما ربايي و ناپديد كردن هواپيما جزء خرابكاري ها در هواپيما مي باشند.

خرابكاري در هواپيما عامل سقوط آن

7٪ عوامل ديگر انساني

خطاهاي ديگر انساني به هر شكل و به هر طريقي نيز درصد اندكي را در عوامل سقوط هواپيما به خود اختصاص داده اند. مثلا افرادي كه در فرآيند پرواز سهيم هستند، مثل خدمه اي كه سوختگيري را انجام مي دهند و يا حتي افرادي كه در باربري قرار دارند، ممكن است يك خطا و يك كار نادرستي را انجام دهند كه شروع كننده فاجعه اي بزرگ باشد.


برچسب: بليط هواپيما، رزرو بليط هواپيما، سقوط هواپيما، دلايل سقوط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۹:۱۴ توسط:jibojet موضوع:

تحولي عظيم در ساختار هواپيما به فاصله يك قرن

تغيير ساختار هواپيما از بنوئيست تا بوئينگ 787

بعد از اختراع و پرواز اولين هواپيما توسط برادران رايت، چيزي كه توجه بشر را به خود جلب كرد، توليد مدل هاي مختلف و پيشرفته تر اين اختراع جديد بود. استاندارد ها مدام به روز شد و در هر لحظه بالاتر مي رفت. براي مطلع شدن از اين سير تكاملي، تا انتهاي اين مطلب مارا همراهي كنيد.

بنوئيست، سال۱۹۱۴ BENOIST XIV

بنوئيست نخستين هواپيما در جهان بود كه بعد از هواپيماي برادران رايت ساخته شده و طبق يك برنامه منظم در سال ۱۹۱۴  بين شهرهاي سن پترزبورگ و تامپا تردد داشته است. اولين جابجايي مسافر به صورت دائم با 3 ساعت پرواز  در ۲ مسير پاريس و بروكسل و در سال ۱۹۱۹ ميلادي توسط بنوئيست انجام مي شد. لازم به ذكر يك نكته بسيار جالب است كه در سال 1919 در كل جهان فقط تعداد ۱۸ فروند هواپيماي حمل مسافر وجود داشت.

هواپيماي فورد، سال۱۹۲۶ FORD TRI-MOTOR

چارلز ليندبرگ در سال ۱۹۲۷ نخستين كسي بود كه با گاو آهني در رده پرواز هاي بين المللي آمريكا، سفر كرد. هواپيماي فورد به دليل اينكه به حدي در مقابل مدل هاي ديگر هواپيما هاب موجود قوي و ايمن تر بود، گاو آهني ناميده مي شد. پرواز با اين گاو آهني در آن دوره از سريع ترين سفرهاي انجام شده محسوب مي شد.

هواپيماي داگلاس، سال ۱۹۳۶ DOUGLAS DC-3

داگلاس يك مدل هواپيمايي بود كه براي سوددهي به صنعت هواپيمايي طراحي و توليد شد. چهارده مدل هواپيما بعدها جايگزين داگلاس شدند، ولي هيچ يك قادر نبودند به اندازه داگلاس در تجارت هوايي سود آفرين باشند. بيش از شصت سال از ساخت اين نوع هواپيما مي گذرد ولي همچنان نيز خاطرات سفر با اين مدل هواپيما در ذهن كساني كه سفر با داگلاس را تجربه كرده اند باقي مانده است.

هواپيماي داگلاس 1936 ميلادي

هوي لند، سال۱۹۵۲ DE HAVILLAND D.H. 106 COMET

هوي لند اولين جت مسافربري جهان، تحول و حركتي عظيم در صنعت هواپيمايي به شمار مي رفت. ولي سرنوشت آن در نيمه راه عوض و دچار تغيير كاربري شد. در سال ۱۹۵۴ در جت هايي كه به منظور جابجايي مسافر توليد شده بودند، هوي لند به دليل سرعت بالايي كه داشت، به يك هواپيماي كاربردي براي استفاده در جنگ ها تبديل شد.

بوئينگ ۷۷۷، سال ۱۹۵۸ BOEING

بوئينگ نخستين جت مسافربري آمريكايي بود كه معناي واقعي آرامش درطول پرواز را براي مسافران آن زمان به ارمغان آورد. بوئينگ 777  با سرعتي بالغ بر۶۰۰ مايل يعني 966 كيلومتر در ساعت پرواز مي كند. با هواپيماي بوئينگ 777 در ۱۹۵۸ ميلادي، بيش از ۱ ميليون مسافر بر بالاي اقيانوس اطلس لذت پرواز را تجربه كردند. اين هواپيما همچنان بر جابجايي مسافران استوار است و هنوز هم موثر در صنعت هواپيمايي به فعاليت خود ادامه مي دهد.

بوئينگ ۷۴۷، سال ۱۹۶۹ BOEING 747

هواپيماي بوئينگ ۷۴۷ يك جمبو جت است كه به عنوان نخستين هواپيما با كاربري حمل و نقل مسافر در سطحي گسترده مورد استفاده در خطوط هوايي قرار گرفت است. در بوئينگ 747  صندلي هاي بيشتري به كار رفته است و يك گزينه مناسب و مقرون بصرفه از نظر تعداد حمل مسافر محسوب شد. موتور توربو فان كه در دهه ي ۱۹۷۰ براي اين هواپيما استفاده شده است، باعث تقليل صداي جت ها هنگام پرواز شدند. بوئينگ 747 در مقابل مدل هاي قبلي هزينه بليط ها را براي مسافران بسيار كاهش داده است.

بوئينگ 747در سال 1969 ميلادي

هواپيماي كنكورد، سال ۱۹۷۶ CONCORDE

در صنعت هواپيما سازي از كنكورد به عنوان پرسرعت ترين تحولات هواپيمايي به خاطر ترنسفورماتورز هاي هواپيما ياد مي كنند. در سال ۱۹۷۸، طبق قانون رقابتي شدن خدمات پرداخت در آمريكا، خطوط هوايي كه از كنكورد بهره مي بردند شاهد بازگشت قابل توجه قدرت در خود بودند. بريتيش اير ويز و اير فرانس جزء شركت هاي هواپيمايي بودند كه از قانون رقابتي خدمات پرداخت پيروي مي كردند و از قدرتمندان خطوط هوايي به حساب مي آمدند.

هواپيماي كنكورد سال 1976 ميلادي

ايرباس ۳۳۰، سال ۱۹۸۸ AIRBUS A320

اولين هواپيمايي كه با سيستمي هوشمند و با برنامه نويسي كامپيوتري وارد خطوط هوايي شد، ايرباس 330 بود. وزن بسيار سبك، دقت بالا، قابل اطمينان و كاهش چشمگير حجم كار خلبان از ويژگي هاي اين ايرباس به شمار مي رفت.با كار گذاشتن نمايشگر در اين هواپيما، استاندارد جديدي در طراحي هواپيما ها شكل گرفت. در اين زمان بود كه بوئينگ ها رقابت خود را با اير باس آغاز كردند.

بوئينگ ۷۸۷، سال ۲۰۱۱ BOEING 787 DREAMLINER

بوئينگ 787 ساخته شده از قطعه هاي سبك آلومينيومي و به صرفه در مصرف سوخت براي مسافت هاي طولاني است. به دليل اين كه مدت زمان طولاني پرواز باعث خستگي مسافران مي شود، فشار و رطوبت در كابين هواپيما به شكل ريز بينانه اي كنترل مي شود و همين امر باعث مي شود كه مسافران پرواز ها بوئينگ 787 را با راحتي و آرامش در سفر بشناسند.برچسب: صنعت هواپيمايي، ساختار هواپيما، بدنه هواپيما، انواع هواپيما، اخبار صنعت هوايي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۷:۰۱ توسط:jibojet موضوع: