بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

گليم؛ يادگاري از مشهد و اهواز

گليم؛ يادگاري از مشهد و اهواز

اهواز

اهواز از كلان شهرهاي ايران است كه مركز استان خوزستان نيز محسوب مي شود. اهواز يكي از شهر هاي صنعتي مهم ايران است و از نظر جمعيت در رده هفتم بين شهرهاي پر جمعيت ايران قرار دارد و در قسمت جلگه اي خوزستان شكل گرفته كه ارتفاع آن 12 متر از سطح دريا مي باشد. شهر اهواز داراي مساحتي بالغ بر 18650 هكتار است كه اين شهر را سومين شهر ايران از نظر مساحت كرده است. شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب (بزرگترين توليدكننده نفت ايران) در اهواز قرار دارد. شركت ملي حفاري ايران (بزرگترين شركت حفاري كشور) نيز واقع در اهواز مي باشد. همچنين بعضي از بزرگترين كارخانه هاي مادر ايران، در اهواز هستند. عبور پر آب ترين رودخانه ايران، رود كارون، از اهواز صورت مي گيرد و اين باعث شده كه اين شهر را به دو قسمت شرقي و غربي تقسيم مي كند. اهواز يكي از بهترين مقاصد گردشگري ايران به انتخاب مسافران ايراني و حتي از سرتاسر دنيا ناميده شده است. اهواز شهر صنعتي است و بسياري براي كار و فعاليت هاي روزانه به اين شهر سفر مي كنند، اگر شما نيز قصد سفر به اهواز را داريد با خريد بليط هواپيما چارتر اهواز سفري پر از آرامش و عالي را تجربه كنيد.

اهواز

گليم بافي در اهواز

گليم بافي يكي از با ارزش ترين صنايع دستي اهواز مي باشد كه اكثرا به دست زنان و دختران روستايي و عشاير اين منطقه بافته مي‌شود. گليم نيز مثل قالي به وسيله دار بافته مي‌شود و تفاوت آن با فرش يا قالي اين است كه به آن زيرانداز بدون پرز نيز مي گويند. گليم در هر منطقه خصوصيات مربوط به خود را دارد. گليمي روستاييان عرب نشين اهواز مي بافند داراي تار و پود پشمي است و رنگي كه در بافت آن‌ها استفاده مي شود سبز، نارنجي، صورتي، قرمز، سرمه‌اي، سفيد و آبي مي باشد. علاوه بر اين نيز طرح هايي كه در آن‌ها استفاده مي شود هندسي و از ذهن الهام گرفته مي شود. گليم هفتكل يكي از معروف ترين گليم هاي بافته شده در استان خوزستان مي باشد.

گليم بافي اهواز

مشهد

مشهد كلانشهري در شمال شرقي ايران و مركز استان خراسان رضوي مي باشد. مشهد در زمان افشاريان، به عنوان پايتخت ايران انتخاب شده است. مشهد داراي 351 كيلومتر مربع مساحت است كه دومين شهر پهناور ايران بعد از تهران محسوب مي شود. مشهد به علت وجود حرم مطهر "علي بن موسي الرضا" هشتمين امام مذهب شيعه، هر سال بيشتر از 27 ميليون زائر و گردشگر از داخل كشور، و بيش از 2 ميليون زائر از خارج كشور را در خود جاي مي دهد. مشهد در نواحي اطراف كشف رود و در دشت مشهد كه بين كوه هاي هزار مسجد و بينالود مي باشد بنا شده است. بيشترين ارتفاع مشهد 1150 متر و كم ارتفاع ترين نقطه آن 950 متر مي باشد. نام مشهد به معني محل شهود و محل شهادت است. سفر به شهر مشهد براي كساني كه علاقه مند به آرامش و سفرهاي زيارتي هستند، بسيار مناسب خواهد بود، و مي توانند به راحتي به سايت جيبوجت مراجعه كرده و با اطلاع از قيمت بليط هواپيما مشهد و خريد آن به اين شهر دوست داشتني و معنوي عظيمت كنند. اين را نيز در نظر داشته باشيد كه سفر به مشهد براي هر قشري با هر بودجه اي مي تواند سفري عالي و به ياد ماندني باشد.

مشهد

گليم بافي در مشهد

هنر گليم بافي پيشينه اي به دوران تاريخي و قبل از اسلام دارد، ولي در زمان اسلام هنر و سليقه كويرنشينان، روستاييان و بوميان باعث به وجود آمدن خلاقيت هاي هنري و شكوفايي آن با برگرفتن از طبيعت اطراف بود. امروزه زنان روستايي پاره اي از زمان زندگي روزمره خود را به بافت گليم مي گذرانند. گليم ها داراي نقش هاي پر تنوع حيواني و طراح هاي هنري هستند كه از انواع آن مي‌توان گليم سوماك و گليم سوزني مي باشند.

گليم بافي مشهد

سفر كردن به دو شهر زيبا و همينطور دوست داشتني اهواز و مشهد نيازمند تمهيداتي است كه سفر شما را بسيار راحت و لذت بخش مي كند. تهيه بليط هواپيما از جمله اين اقدامات مي باشد كه مجموعه جيبوجت رفع اين نياز شما را بسيار ساده كرده است.به سايت جيبوجت مراجعه و با رزرو بليط هواپيما نيمي از اقدامات سفر خود را انجام داده و با آرامش به بقيه كارها براي سفر خود رسيدگي كنيد.


برچسب: بليط هواپيما . بليط ارزان هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۵:۳۵ توسط:jibojet موضوع:

سفر در بطن جزيره هاي كيش و قشم

سفر در بطن جزيره هاي كيش و قشم

كيش

جزيره بي نظير كيش يكي از جزيره هاي خليج نيلگون فارس است و از بخش هاي بندر لنگه مي باشد، كه از جاهاي ديدني استان هرمزگان به محسوب مي شود. نام كيش در قديم "قيس" بوده است. جزيره بيضي شكل و 15.45 كيلومتري كيش در 12 كيلومتري ناحيه شيبكوه قرار گرفته است. بلندترين نقطه جزيره كيش حدوداً 35 متر از سطح دريا ارتفاع دارد. در كيش رودخانه دائمي وجود ندارد و تعداد بسياري منابع آب شيرين را در خود جاي داده است. جزيره كيش تا تهران 1052 كيلومتر، بندر عباس 250 كيلومتر، بندرلنگه 90 كيلومتر و تا جزيره هندورابي 28 كيلومتر فاصله دارد. كيش جزء 4 منطقه اي در دنيا است كه بعنوان دارا بودن بيشترين درصد اكسيژن خالص معرفي شده اند. شما نيز مي توانيد با رزرو بليط هواپيما كيش به اين جزيره زيبا سفر كرده زيرا سفر به كيش براي هر قشر و با هر بودجه اي مي تواند سفر خوبي باشد.

كيش

شهر زيرزميني كاريز

شهر زيرزميني كاريز واقع در جزيره كيش يكي از مكان هاي گردشگري تاريخ اين جزيره است كه قدمتي حدود ۲۵۰۰ سال دارد. شهر زير زميني كاريز نمونه اي از هنر معماران ايراني در زمان قديم بوده است. ويژگي هاي منحصر به فردي كه اين ساختار زيرزميني دارد، مرجاني بودن، جريان آب شيرين، هواي خنك در زير زمين و سقف مرجاني مملو از فسيل هاي با قدمت بسيار بالا، هستند و اين مكان را جزء مهم ترين جاذبه هاي ايران و حتي جهان قرار مي دهد. شهر زير زميني كاريز در ابتدا دو رشته است كه از دو طرف جزيره، ناحيه صفين و باغو سرچشمه مي گيرند. اين دو رشته بعد از پيمودن مسيري مشخص به محل فعلي شهر زيرزميني كيش مي رسند و در آنجا به سه رشته تبديل مي گردند. آب بعد از آنجا يك رشته مي شود و انتهاي آن به شهر قديمي حريره مي رسد. در آخر مسير بازديدي از كاريز، جزيره كيش قابل مشاهده مي باشد. ۲۷۴ حلقه چاه نيز براي برداشتن آب در طول راه گذر آب، ديده مي شود كه ۷۴ چاه از آن ها در مجموعه شهر زير زميني كاريز كيش وجود دارد. بودن اين تعداد چاه در مسير يك قنات، نشان دهنده اين است كه در اين كاريز، آب هم به شكل ساكن  وجود داشته و هم به سمت مظهر كاريز در جريان بوده است. اگر در زمان رفتن به اين مكان زيبا و شگفت انگيز به سقف كاريز بنگريد، يكي از چاه ها را كه در لايه مرجاني و به ضخامت هفت متر ايجاد شده و فرمي مخروطي دارد، را مي بينيد.

شهر زير زميني كيش

قشم

جزيره قشم يكي از جزيره هاي استان هرمزگان است كه لقب بزرگترين جزيره ايران و خليج فارس در تنگه هرمز را دارد. قشم در اين چند دهه گذشته به يكي از مكان هاي اصلي توريستي ايران تبديل شده است. كم فاصله ترين بندر ايران به جزيره قشم، بندرعباس است. قشم داراي 1491 كيلومتر مربع مساحت است كه در مقابل دومين جزيره خليج فارس كه بحرين است، 2.5 برابر مي باشد. زبان اصلي اهالي قشم، فارسي است كه با گويش بندري صحبت مي كنند. جزيره قشم متعلق به دوره ساسانيان است. ساحل هاي قشم، شني، ماسه اي و صخره اي مي باشند و با خريد بليط هواپيما قشم مي توانيد به آن جا سفر كرده و از ساحل ها و جاذبه هاي گردشگري آن لذت ببريد.

قشم

غار خربس قشم

قدمت غار خربس به زمان مادها مي‌رسد و ادامه چين خوردگي هاي رشته كوه هاي زاگرس مي باشد، خربس معماري عجيب و غيرقابل دركي دارد و دور تا دور آن را تپه‌ي هاي مرجاني كوتاه و بلند احاطه كرده است. ساختار خربس شبيه به دخمه هاي آذربايجان، كردستان، لرستان، بوشهر، اهواز و شوشتر هستند. ديواره هاي صخره اي غار خربس ۲۰ الي ۳۰ متر ارتفاع دارند و با گذشت زمان و در پي پائين آمدن آب دريا، به شكل كوه با حفره هايي تو در تو در آمده است. مردم نيز با گذشت زمان و با كنده كاري هايي كه روي آن انجام داده اند، شكل خاصي براي خربس به وجود آورده اند. ورودي غار خربس داراي ۹ روزنه است كه پشت اين روزنه ها يك تالار وجود دارد. در اين تالار دو طاقچه ي كوچك جاچراغي ساخته شده است. در داخل غار تالار، دهليز، اتاق، چشمه و روزنه هاي متعددي موجود است كه به هم متصل هستند. اين اتاق ها و تالارها حدودا ابعادي ۴*۵.۵ متري دارند. در پايين دهانه‌ي غار بركه اي وجود دارد كه از آن جهت نگهداري آب باران استفاده مي‌شود و در روزهاي باراني سال پرآب است.

غار خربس قشم

براي بازديد و ديدن جزيره هاي زيباي كيش و قشم به سايت جيبوجت مراجعه كرده و با تهيه بليط هواپيما با بهترين پرواز ها به اين مكان ها سفر و از جاذبه هاي كيش و قشم شگفت زده شويد و سفري خاطره انگيز داشته باشيد.


برچسب: بليط هواپيما . بليط ارزان هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۷:۲۲ توسط:jibojet موضوع:

پارك هاي تفريحي از پكن تا پوكت

پارك هاي تفريحي از پكن تا پوكت

پكن

پكن پايتخت جمهوري خلق چين و جزء پرجمعيت ترين شهرهاي جهان مي باشد. شهر پكن در سال ۲۰۱۴ بيشتر از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ ميليون نفر سكنه داشته‌ است و به همين دليل رتبه دوم جمعيت در چين را بعد از شانگهاي دارد و مركز سياسي، فرهنگي و آموزشي كشور چين است. همچنين فرودگاه بين‌المللي پكن دومين فرودگاه پر رفت و آمد جهان از نظر تردد مسافران مي باشد. پكن تاريخي حدود سه هزار ساله دارد و در هشت قرن اخير و در بيشتر دوره ها پايتخت كشور چين بوده ‌است. پكن در المپيك ۲۰۰۸ ميزبان بوده و منتخب برپايي المپيك زمستاني ۲۰۲۲ هم مي باشد و نخستين شهري است كه هم المپيك تابستاني و هم المپيك زمستاني را ميزباني و برگذار خواهد كرد. پكن دارنده بناهاي تاريخي ۵۰۰۰ ساله از گذشتگان خود است، به همين دليل سالانه گردشگران بسياري با تهيه بليط هواپيما چارتر پكن به آنجا عظيمت مي كنند. لازم به ذكر است كه المپيك ۲۰۰۸ هم ايفاي نقش پر رنگي در شناساندن پكن به عنوان يكي از بزرگ‌ ترين شهرهاي جذب كننده توريست و تبديل كردن آن به شهري بين المللي داشته است.

پكن

پارك شيجينگشان Shijingshan  پكن

پارك شيجينگشان Shijingshan  در شهر پكن كشور چين اولين و كهن ترين پارك در شهر پكن است كه در سال پذيراي بسياري از توريستها و مسافران تور هاي چين مي باشد و از جاذبه هاي مهم توريستي پكن است. پارك شيجينگشان بسيار وسيع و داراي قسمت هاي مختلفي است كه هر قسمت طراحي و زيبايي منحصر بفرد خود را دارد. پارك شيجينگشان  سال 1986 ميلادي در  پكن تاسيس و از آن زمان تا امروز دائماً در حال گسترش مي باشد. قسمت هاي قديمي شيجينگشان در بخش غربي اين مكان است كه مي شود از آن بازديد كرد. استفاده از خط يك متروي پكن ساده ترين راه دسترسي پيشنهادي جيبوجت به مسافران تور چين مي باشد.

پارك شيجينگشان پكن

پوكت

پوكت يكي از  بهترين و زيباترين جزيره ها در تايلند و در جنوب غربي اين كشور است. پوكت 543 كيلومتر مربع مساحت دارد و بر اساس آمار سرشماري نهايي كه در اين شهر در سال 2015 صورت گرفته جمعيتي بالغ بر 386/605 نفر را در خود گنجانده است. زبان رسمي پوكتي ها تايلندي است. واحد پول رايج پوكت نيز بات است. طبق اين مسئله كه هر ساله توريست هاي بيشماري از سراسر جهان به پوكت سفر مي كنند، آوازه ي آن در كل دنيا پيچيده است و پوكت را بين گردشگران تور پوكت به جزيره ي بهشتي معروف كرده است. پوكت نيز هم اندازه‌اي بانكوك و پاتايا بين توريست ها محبوبيت زيادي دارد و توجه همه را در سراسر جهان به خود جلب كرده است. بسياري از گردشگران با رزرو بليط هواپيما پوكت و سفر به اين شهر زيبا، به دنبال سواحل و اقامتگاه هاي جزيره اي زيباي آن هستند. با وجود اين همه زيبايي، اين جزيره گران ترين شهر كشور تايلند محسوب مي شود. صددرصد گزينه هاي كم هزينه تري هم وجود دارد، ولي اقامتگاه هاي پر زرق و برق آن در مقابل هر نقطه ديگر جنوب شرقي آسيا، پر هزينه هستند.

پوكت

پارك تفريحي فانتاسي پوكت

پارك تفريحي فانتاسي پوكت بيشتر از ۵۶۰ هزار متر مربع مساحت دارد و داراي بازي ها و سرگرمي هاي زياد و متنوع و فروشگاه هاي صنايع دستي است. در سفر به پوكت و رفتن به پارك تفريحي فانتاسي حتما رستوران هاي بسيار بزرگ تايلندي به همراه غذاهاي بين المللي آن را فراموش نكنيد. در پارك تفريحي فانتاسي پوكت اجراي بسيار زيباي فيل ها در كاخرا توجه شما را به خود جلب مي كند و شما مي توانيد به آن ها نزديك شويد و شبي پر از خاطره هاي زيبا و تاثير گذار را در سفر به پوكت از خود به يادگار بگذاريد. پارك فانتاسي معماري جالب و ساختماني بي نظير دارد.اين امر باعث شده جزء يكي از بهترين جاذبه هاي توريستي پوكت شود. نمايش راس ساعت ۲۰:۳۰ آغاز و درب هاي آنجا به روي ميهمانان و توريست ها باز مي شود.

پارك فانتاسي پوكت

پارك هاي تفريحي در سراسر جهان بي شمارند و در سفر به هر كجاي دنيا و رفتن به پارك تفريحي آن شهر لحظات بسيار خاطره انگيزي براي شما رقم زده خواهد شد. شما مي توانيد از طريق مراجعه به سايت جيبوجت، با بهترين جستجوي پرواز ها مواجه شويد و با خريد بليط هواپيما به كشورهاي بي نظير مورد نظرتان سفر كرده و از سفر خود لذت ببريد.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۹:۰۵ توسط:jibojet موضوع:

غذاهاي مشترك تركيه و آذربايجان با ايران

غذاهاي مشترك تركيه و آذربايجان با ايران

بدروم

بدروم ديار آب هاي ناتمام است، شهري است كه تا چشم كار مي ‌كند نور و آب دنياي ديگري خارق العاده اي را به وجود آورده است. شهري ساحلي واقع در جنوب غرب تركيه كه در مجاورت درياي اژه موقعيت توريستي عالي را پيدا كرده است.  واژه «بدروم» به معناي پايين است و به خاطر اينكه اين شهر در پائين دست تركيه واقع شده است به اين اسم نامگذاري شده است. در مسافرت به بدروم انتظار سفري متفاوت به تركيه را داشته باشيد، شهري با منازل سفيد ساخته شده در كنار هم با كوچه‌ هايي كه انتهاي آن ها به دريا مي ‌رسد. براي سفر به اين شهر زيبا و شگفت انگيز به سايت جيبوجت مراجعه و با اطلاع از قيمت بليط هواپيما بدروم و تهيه آن سفر بي نظيري را آغاز كنيد.

بدروم

غذاهاي بدروم تركيه

كشور تركيه در همسايگي ايران واقع شده است و اشتراكات فرهنگي و غذايي بسياري با ايران دارد؛ به همين دليل است كه در سفر به كشور تركيه از لحاظ غذا و خوراك هيچگونه نگراني اي وجود ندارد و بيشتر غذاهاي كشور تركيه از نظر ما نيز خوشمزه و لذيذ مي باشند. تركيه غذا هاي متنوعي دارد و البته كه شهرهاي مختلف تركيه غذاهاي مخصوص به خود را دارند. بعضي از لذيذترين غذاهاي تركيه محبوبيت و معروفيت بيشتري پيدا كرده اند. اگر قصد سفر به تركيه و شهرهايي مثل بدروم، استانبول، آنتاليا و كوش آداسي را داريد، پيشنهاد مي كنيم حتما وقت زيادي را براي تجربه كردن غذاهاي خوشمزه تركي بگذاريد و اين تجربه شكم گردي بي نظير را از دست ندهيد. در تركيه و شهر بدروم يك نوع غذا به اسم دونر كباب يا كباب تركي در رستوران ها عرضه مي شود كه طعم بي نظير اين غذا نيز در رستوران هاي ايران هم قابل چشيدن است و دونر كباب را مي توان يك غذاي مشترك بين ايران و تركيه دانست.

دونر كباب بدروم

باكو

باكو پايتخت جمهوري آذربايجان، بزرگترين شهر و همچنين بزرگترين بندر كشور آذربايجان است. باكو در ساحل غربي درياي خزر و در شبه جزيره آب شوران واقع شده است و يكي از نواحي نفت خيز جهان به حساب مي آيد. شهر باكو از لحاظ جمعيت، پرجمعيت ترين شهر در قفقاز است. اولين استناد هاي مربوط به تاريخ و قدمت باكو به قرن ششم پس از ميلاد مسيح بر مي گردد. به خاطر اينكه در زمان هاي گذشته بخشي از سرزمين وسيع ايراني بوده است، وجوه مشترك تاريخي و فرهنگي زيادي با ايران دارد. خيابان ها و ساختمان هاي بسيار زيبا در شهر با نورپردازي هاي شبانه جلوه اي رمانتيك به شهر داده اند. باكو به 12 منطقه آنها را رايون مي نامند، تقسيم شده است. واحد پول باكو "منات" است. نكته قابل توجه اين است كه باكو بزرگترين شهر در جهان است كه در زير سطح آب هاي آزاد دنيا ساخته شده است. باكو يكي از بهترين مقاصد گردشگري به انتخاب مسافران از كل دنيا ناميده شده است. مسافرت به باكو يكي از لذت بخش ترين سفرهاي زندگي شما محسوب شود. باكو در سواحل درياي درياي خزر قرار دارد و براي كساني كه علاقه زيادي به آرامش در ساحل و آفتاب دارند سفري بسيار مناسب مي باشد. باكو جزء نخستين شهرهاي آذربايجان است و قدمت زيادي دارد و به همين دليل مكان هاي تاريخي فراواني را در خود جاي داده است. سفر به باكو براي هر قشري با هر بودجه اي مي تواند سفري عالي باشد زيرا با مراجعه به سايت جيبوجت مي توانيد بليط ارزان هواپيما باكو را تهيه و به اين شهر دوست داشتني سفر كنيد.

باكو

غذاهاي باكو

براي بسياري از ماها خوردن غذاهاي لذيذ هر شهر يا هر كشور، يكي از دلايل اصلي سفر و گشت و گذار است. يكي از بهترين قسمت هاي سفر به شهرهاي جديد زماني است كه به رستوراني با فضا و جاي جديد مي رويم و غذاهايي را درخواست مي كنيم كه كاملا متفاوت است. بعضي از شهرها  غذاهايي دارند كه به ذائقه ي ما ايراني ها نزديك است و باكو نمونه اي از اين شهر هاست. در رستوران هاي شهر باكو كشور آذربايجان غذاي لذيذي كه ما در رستوران هاي ايران هم آن را مي بيبنيم طبخ مي شود. اين غذاي لذيذ كه كباب شيشليك نام دارد، غذاي مشتركي است كه آذربايجان با ايران دارد. پيشنهاد ما اين است كه با سفر به باكو حتما از اين غذاي پخته شده توسط آذري ها ميل كنيد و خاطرات خوبي را در سفر به باكو براي خود رقم بزنيد.

كباب باكو

جيبوجت با ارائه دادن بهترين بليط هواپيما و بهترين پرواز ها براي سفر به اقسي نقاط جهان به شما پيشنهاد مي كند كه به هيچ وجه سفر به اين دو شهر را از دست ندهيد و با تهيه بليط هواپيما بهترين سفر را براي خود رقم بزنند.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۴:۳۷ توسط:jibojet موضوع:

بودا هاي مقدس در تايلند

بودا هاي مقدس در تايلند

پاتايا:

پِتايا يا پاتايا  พัทยา شهريست ساحلي و كوچك كه در سواحل شرقي خليج تايلند و در فاصله ۱۶۵ كيلومتري جنوب شرقي شهر بانكوك واقع شده است. شهر پاتايا در سال با بازديد بيش از ۵٫۵ ميليون توريست خارجي رو به رو مي شود، به همين خاطر از مهم ترين شهرهاي توريستي كشور تايلند است. پاتايا به دليل كاباره ها و انواع تفريحات شبانه شهرت جهاني دارد. واكينگ استريت يكي از خيابان هاي پاتايا، از جاذبه ‌هاي گردشگري و تفريحات شبانه و جزيره مرجاني پاي از ديگر مكان هاي تفريحي در پاتايا مي باشند. پاتايا نزديك ترين تفريحگاه ساحلي به بانكوك مي باشد و به همين دليل است كه كساني كه به بانكوك سفر مي كنند، مي توانند به راحتي از پاتايا نيز بازديد داشته باشند. پاتايا از جاذبه هاي گردشگري زيادي مثل جزيره‌ي مرجاني، باغ‌هاي زيبا، مراكز فرهنگي مذهبي و موزه‌هاي ديدني برخوردار مي باشد. كشور تايلند داراي آب و هوايي گرم و مرطوب است و بي ترديد آب و هواي پاتايا هم اينگونه مي باشد. آب و هواي پاتايا در تمام طول سال گرم است. ميانگين بيشترين دماي هوا در پاتايا ۲۹ درجه سانتي گراد است. پاتايا در خليج تايلند واقع شده و داراي جريان هاي موسمي و سه فصل است. آب و هواي پاتايا به شكلي است كه به سه فصل گرم، خنك و بارندگي تقسيم بندي مي شود. از نوامبر تا فوريه فصل خنك پاتايا مي باشد. در اين زمان هوا خشك است و دماي معتدل هوا را شاهد هستيم. از نظر شرايط آب و هوايي اين فصل اوج گردشگري است. در روزهاي مياني مارس دماي هوا افزايش مي يابد و زمان آغاز فصل گرم است. در اين زمان از سال هوا گرم و مرطوب است. به خاطر رطوبتي كه در هوا وجود دارد، تحمل گرما كمي سخت تر مي شود و ميانگين دماي هوا ۳۳ درجه است. توصيه مي شود با تهيه بليط هواپيما پاتايا در اواخر آوريل و اوايل مه كه بارش كمي از دماي هوا را كاهش مي دهد و آب و هوا را بهتر مي كند به اين شهر زيبا سفر و از زيبايي هاي آن لذت ببريد.

پاتايا

مجسمه بوداي بزرگ پاتايا:

بوداي بزرگ پاتايا كه معبد بوداي بزرگ نيز ناميده مي‌شود، مكاني مقدس براي بودايي ها مي‌باشد و روي تپه پراتومناك، بين پاتايا و ساحل جمتين واقع شده است. مجسمه بزرگ و طلايي بودا با ۱۸ متر ارتفاعي كه دارد، از فواصل دور و از ميان درختان به خوبي ديده مي‌شود. از ديگر دلايل شهرت اين مكان، مي‌توان اژدها هايي را نام برد كه در دو طرف پله هاي مسير منتهي به آن قرار گرفته اند.

بوداي بزرگ پاتايا

بانكوك:

بانكوك يا بانگكوك ( กรุงเทพมหานคร، كرونگتِپ مهاناكُن) پايتخت كشور تايلند و در كرانه خاوري رود چائو فرايا در نزديكي خليج تايلند مي باشد. بانكوك از بيشترين تعداد توريست ها در مقابل ديگر شهرهاي جهان برخوردار است. جمعيت بانكوك با سرشماري كه در سال ۲۰۰۷ انجام شد، ۸٬۱۶۰٬۵۲۲ نفر (با احتساب حومه ۱۰٬۰۶۱٬۷۲۶ نفر) بوده كه بيست و دومين شهر پرجمعيت جهان ‌است. نام كامل شهر بانكوك كه پادشاه بودا يدفا چولالوكه (King Buddha Yodfa Chulaloke) نام آن را تعيين كرده است، به عنوان بلندترين نام مكان در دنيا، ثبت گينس شده است. كلانشهر بانكوك و مناطق اطراف آن به عنوان پايتخت ملي شناخته شده اند و استان يا منطقه اي ويژه و مستقل در كنار 75 استان ديگر تايلند مي باشند. جاذبه هاي گردشگري تاريخي و مدرن در كنار هم باعث دادن جذابيتي خاص به اين شهر شده اند. بانكوك مساحتي بالغ بر حدود ۱٫۵۶۸٫۷۳۷ كيلومترمربع دارد. تايلند و پايتخت آن بانكوك داراي آب و هوايي گرم و مرطوب هستند. آب و هواي بانكوك گرمسيري مي باشد و شرايط استوايي گرم آن در كل طول سال آنچنان متفاوت نيست. آب و هواي بانكوك به ۲ فصل مختلف خشك و مرطوب تقسيم مي شود. بارش باران در بانكوك بين ماه هاي مي تا سپتامبر اتفاق مي افتد و در ماه ژوئن به اوج خود مي رسد. فصل مرطوب تايلند در گرم ترين ساعات، درجه حرارت هوايي نزديك به ۲۰ درجه سانتي گراد دارد كه علاوه بر باراش باران ساعاتي هم آفتاب را مشاهده مي كنيم، پس اگر مي خواهيد در سفر به بانكوك با آب و هوايي كه هم بارانيست و هم آفتابي روبرو شويد در اين زمان با تهيه بليط ارزان هواپيما بانكوك به اين شهر زيبا سفر كرده و از سفر خود نهايت لذت را ببريد. البته در نظر داشته باشيد، بارش معمولا عصرها اتفاق مي افتد اما در بعضي اوقات ممكن است تمام روز هواي باراني داشته باشد.

بانكوك

بوداي بزرگ بانكوك:

مجسمه طلايي بودا  از مجسمه هاي زيبائيست كه در معبد وات تريمر بانكوك قرار دارد. عمر اين مجسمه به قرن پانزدهم بر مي گردد و يكي از گران قيمت ترين اشياء مقدس مي باشد.

بوداي بزرگ بانكوك

سفر به تايلند مي تواند خاطره انگيز ترين سفر تفريحي شما باشد. همانطور كه گفته شد جاذبه هاي گردشگري و تفريحي، تاريخي و مدرن در كنار هم قرار گرفته تا بر جذب توريست به اين شهر بيافزايند. براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما و سفر به يكي از شهر هاي اين كشور زيبا به سايت جيبوجت مراجعه و در كمترين زمان رزرو بليط هواپيما را انجام و با پائين ترين قيمت بليط هواپيما بهترين سفر را تجربه كنيد.  


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۹:۴۳ توسط:jibojet موضوع:

برج هايي در دل آسمان

برج هايي در دل آسمان

دبي

دُبِي  Dubai بزرگ ترين شهر امارات متحده عربي است. دبي در جنوب ايران، اطراف خليج فارس و شبه جزيره عربستان قرار دارد. اولين اشاره هاي به دبي در تاريخ، از سال ۱۰۹۵ ميلادي ثبت شده است و آغاز شهرسازي در دبي به سال ۱۷۹۹ بر مي گردد. در سال ۱۸۳۳ دبي به دست شيخ مكتوم بن بطي بن سهيل آل مكتوم رسما به عنوان يك شهر بنيان گذاشته شد. نقطه جغرافيايي مهم دبي، اين شهر را در قرن بيستم به يك بندر مهم تبديل كرد. كشف نفت باعث شد كارگران خارجي براي كار كردن در دبي به سرعت به آن جا نقل مكان كنند، به صورتي كه در مدت زمان بسيار كوتاه، ۳۰۰ درصد جمعيت اين شهر افزايش پيدا كرد و دبي را به يكي از منابع مهم جهاني نفت تبديل كرد. دبي بعد از كشف نفت به اقتصاد شكوفايي رسيد و با وجود منطقه آزاد تجاري، واگذاري ملك به شهروندان خارجي در مناطق آزاد، اعطاي اقامت، صادرات كالا، ترانزيت مسافر و كالا و همچنين قسمت بزرگي نيز از گردشگري و ديگر خدمات مالي و بازرگاني تأمين مي‌شود. با توجه به اينكه امكانات تفريحي و جاذبه هاي گردشگري دبي متعدد هستند، بنابراين حتما با خريد بليط هواپيما دبي به اين شهر زيبا و ديدني سفر كرده چرا كه به دليل جاذبه هاي گردشگري زيادش، سفر دبي شهرت جهاني پيدا كرده است.

دبي

برج خليفه دبي

برج خليفه يا برج دبي بلندترين آسمان خراش جهان، در شهر دبي واقع شده است. اين برج داراي ۱۶۳ طبقه با كاربري هاي متفاوت و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترين سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت برج خليفه از ژانويه ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه‍. ش) آغاز و در روز چهارم ژانويه ۲۰۱۰ (۱۴ دي ۱۳۸۸) به پايان رسيد و افتتاح شد. برج خليفه ابتدا به نام «برج دبي» شناخته مي شد، اما در روز افتتاحيه توسط شيخ محمد بن راشد آل مكتوم، نام آن به افتخار حاكم امارات، خليفه بن زايد آل نهيان، به «برج خليفه» تغيير داده شد. برج خليفه بيش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداري، ۴ استخر و يك كتابخانه مخصوص ساكنان و همچنين هتل آرماني با ۱۶۰ اتاق به طراحي جورجيو آرماني در طبقات اوليه دارد. طراحي برج خليفه اثر شركت آمريكايي اسكيدمور و با الهام از معماري اسلامي، طبيعت صحرا و گل Hymenocallis است.

برج خليفه

پكن

پكن پايتخت جمهوري خلق چين و يكي از پرجمعيت ترين شهرهاي جهان مي باشد. اين شهر در سال ۲۰۱۴ داراي بيش از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ ميليون نفر جمعيت بوده است. پكن دومين شهر پرجمعيت چين بعد از شانگهاي مي باشد و بعنوان مركز سياسي، فرهنگي و آموزشي كشور چين انتخاب شده است. فرودگاه بين‌المللي پكن دومين فرودگاه شلوغ جهان از نظر تردد مسافران مي باشد. سابقه تاريخي پكن نزديك به سه هزار سال است و در هشت قرن اخير در اغلب دوره ها پايتخت كشور چين بوده است. در دنيا شهر هاي محدودي هستند كه براي اين مدت طولاني مركز سياسي و فرهنگي باقي مانده باشند و به همين خاطر است كه آثار تاريخي زيادي در شهر وجود دارد. پكن ميزباني المپيك ۲۰۰۸ را به عهده داشت و براي برگزاري المپيك زمستاني ۲۰۲۲ هم انتخاب شده و به اين ترتيب اولين شهري است كه هم المپيك تابستاني و هم المپيك زمستاني را برگزار خواهد كرد و با ساده ترين راه مي توانيد رزرو بليط هواپيما پكن را انجام داده و از ديدن اين برج هاي زيبا لذت ببريد.

پكن

برج ليزا سوهو در پكن

با وجود برج ليزا سوهو به اين پي خواهيم برد كه ساخت و ساز در پكن به سرعت در حال پيشرفت است. اين برج همزمان با اين كه به سمت بالا  رفته، مي‌چرخد و به طور ديناميك روي يك محور شرقي-غربي به سمت طبقات بالا مي‌خزد. پيچ و تاب ليزاسوهو باعث مي شود كه همه طبقات برج، نور طبيعي و منظره شهر را از مركز داشته باشند و نماي شيشه دوجداره دو نيمه برج را با هم يكي مي‌كند. اين برج داراي ۴۶ طبقه كه كاربري هايي چون دفاتر و مغازه‌ها دارند و به دست زا‌ها حديد قبل از مرگش طراحي شده است. برج ليزاسوهو از نظر جايگاهي و طراحي، از هتل العرب پيشرفته تر و برجسته تر مي باشد و داراي 46 طبقه است كه در منطقه‌ي مالي تجاري لايز در جنوب‌غربي پكن واقع شده و داراي فضاهاي اداري و تجاري خواهد بود.

پكن

سفر به نقاط مختلف جهان و ديدن معماري هاي متفاوت و همچنين برج ها و آسمان خراش هاي خارق العاده تاثيرات بسيار مثبتي در روحيه و اطلاعات شما دارد، با خريد بليط هواپيما چارتراز جيبوجت به دبي و پكن سفر كرده و بلندترين برج هاي ساخت دست بشر را حتما از نزديك بازديد كنيد.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۴:۳۸ توسط:jibojet موضوع:

سفر در تاريخ تركيه

سفر در تاريخ تركيه

استانبول:

استانبول پهناورترين و پرجمعيت ترين شهر تركيه است و البته كه پايتخت توريستي تركيه نيز محسوب مي شود. نام قديم استانبول، قسطنطنيه بوده است. استانبول تنها شهر قرار گرفته در بين قاره هاي آسيا و اروپا، نماد زيبايي شهرهاي آناتولي و قطب اقتصاد و گردشگري آسياي كوچك مي باشد. به اين دليل است كه در دوره هاي مختلف تاريخ، توجه قدرت هاي  آن زمان را به خود جلب مي كرده است. از اواسط امپراطوري روم شرقي تا لشكركشي هاي ساساني و خلفاي عثماني، همواره در حال ساخت و تغييرات و تكامل بوده و داراي بناهاي زياد تاريخي و گردشگري مي باشد. اين شهر بزرگ در مجاورت درياي مرمره و تنگه بسفر كه دو قاره آسيا و اروپا را از هم جدا مي كند، بنا شده است. علاوه بر اين، استانبول زيبا و چهارفصل از نظر حجم ورود گردشگر، داراي رتبه سومين شهر توريستي جهان است. مسجد آبي (سلطان احمد)، كاخ توپكاپي، كاخ دلمه باغچه، بازار بزرگ استانبول، موزه باستان شناسي استانبول، ميدان تكسيم، كليساي چورا، برج گالاتا و قلعه روملي حصار، جاذبه هاي گردشگري استانبول هستند كه با رزرو بليط هواپيما استانبول مي توانيد از بازديد اين مكان هاي شگفت انگيز بهره مند شويد.

استانبول

قلعه روملي حصار:

قلعه روملي حصار اين قلعه در تنگه بسفر در ساحل «روملي» در شهر استانبول قرار گرفته است و از قلعه‌هاي مشهور كشور تركيه به شمار مي رود. بناي عظيم و زيباي مستطيل شكل اين قلعه بسيار زيبا، در سال (۸۵۶ هـ ۱۴۵۲م) به دستور سلطان محمد فاتح بنا شده است. ديوار اين قلعه حدود 82 متر ارتفاع دارد و از موقعيت بسيار عالي برخوردار است. روملي حصار براي مسيريابي در فتح قسطنطنيه ساخته شده است. قلعه روملي حصار مخازن سلاح، اتاق هاي استقبال، مسجد، زندان، بوابات متعدد و مرافق را در خود جاي داده است.

قلعه روملي حصار

آنتاليا:

آنتاليا يكي از گزينه هاي گردشگري بسيار مهم و محبوب در دنيا شناخته مي شود و داراي جاذبه هاي گردشگري بسيار زيادي است. بافت يگانه اين شهر كه داراي خيابان هايي با عرض كم و پيچ در پيچ و ساختمان هايي با قدمت زياد كه توسط ديوارهاي قديمي احاطه شده است، مصطلح خاص و عام است. آنتاليا در محدوده مديترانه و غرب تركيه قرار دارد. هنوز هم مقيمان اوليه آنتاليا مجهول باقي مانده اند ولي با تكيه بر شواهد، شهري كه هم اكنون آن را آنتاليا مي نامند، نزديك به 200 سال پيش از ميلاد مسيح به واسطه سلسله "آتاليد پرگامون" بنا شده و به پيروي از آن، نام آنتاليا را براي اين شهر انتخاب كرده اند. با انتخاب افرادي كه از سراسر دنيا به آن جا عزيمت كرده اند، آنتاليا يكي از بهترين مكان هاي گردشگري ناميده شده است. سفر به آنتاليا يكي از بهترين سفرهاي زندگي شما محسوب شود. آنتاليا در سواحل درياي مديترانه قرار دارد و براي كساني كه علاقه به آرامش، ساحل و آفتاب دارند، تور آنتاليا سفري بسيار مناسب مي باشد. همچنين به افرادي كه به تاريخ و باستان شناسي علاقه مند هستند، خريد بليط هواپيما آنتالياو سفر به اين شهر سفارش مي شود، چرا كه آنتاليا جزء نخستين شهرهاي كشور تركيه بوده و تاريخ كهني دارد، به همين خاطر مكان هاي تاريخي بسياري را در خود جاي داده است. سفر به آنتاليا براي قشري با بودجه هاي متفاوت مي تواند سفر خوبي باشد. پر بازديد ترين مكان هاي توريستي و ديدني آنتاليا عبارتند از: پارك آبي آكوالند (Aqua land)، تور كشتي (KEMER YACHT TOUR)، رافتينگ (RAFTING)، كسيك مناره (Kesik Minaret).

آنتاليا

كسيك مناره آنتاليا (Kesik minaret)

كسيك مناره درون شهر قديمي كاليچي قرار دارد. كسيك مناره در زمان روميان (۲۰۰ بعد از ميلاد) معبد بود و در دوره بيزانس (۷۰۰ بعد از ميلاد) به كليسا و در سال ۱۳۰۰ بعد از ميلاد با افزون كردن يك مناره به ساختمان آن،  تبديل به مسجد شده است و در تاريخ ۱۸۴۶ ميلادي به دنبال آتش سوزي پيش آمده در اين بنا قسمتهاي زيادي از بناي اصلي آن كه از جنس چوب بودند، سوخته و از بين رفتند، به همين دليل نام اين بنا را مسجد مناره شكسته و يا كسيك مناره  (kesik minaret) نهادند. البته در حال حاضر ورود به اين مكان تاريخي امكان پذير نيست و اطراف آن حفاظ و نرده كارگذاري شده است و در حال مرمت و بازسازي مي باشد ولي مي توان مخروبه هاي آن را از پشت نرده ها مشاهده كرد.

كسيك مناره

با در نظر گرفتن گرفتاري بسيار زياد و كمبود زمان مردم، تمهيداتي چيده شده تا مسافران به صورت اينترنتي رزرو بليط هواپيما را به راحتي انجام دهند. شما نيز اگر قصد بازديد از مكان هاي تاريخي و شگفت انگيز نركيه را داريد به سايت جيبوجت مراجعه كرده و پس از خريد بليط ارزان هواپيما به اين مكان هاي زيبا سفر كنيد.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۰:۱۳ توسط:jibojet موضوع:

فستيوال و جشنواره نور در هند و مالزي

فستيوال و جشنواره نور در هند و مالزي

كوالالامپور

كوالالامپور پايتخت و بزرگترين شهر كشور مالزي است كه دولت مالزي به صورت مستقيم وظيفه اداره آن را به عهده دارد. كوالالامپور و مناطق حومه آن منطقه اي مستقل مستقل هستند كه در ميان ايالت "سلانگور" واقع شده اند. قدمت و تاريخ مالزي به ميانه هاي قرن نوزدهم ميلادي برمي گردد، زماني كه حاكم مالاي تعدادي را براي كار كردن در معادن قلع، به اين شهر فرستاد. كوالالامپور يكي از مدرن ترين و جذاب ترين شهرهاي جنوب شرقي آسيا مي باشد كه نقطه تلاقي رودخانه هاي كلانگ و گمباك است. كوالالامپور، چندين فرهنگ مالايي، چيني و هندو ها را با خود به همراه دارد، اين تنوع فرهنگي باعث ديده شدن آداب و فرهنگ و اعتقادات و مذهب هاي گوناگوني در شهر مي شود، كه به دنبال اين اختلافات غذاها و معماري كوالالامپور را تحت تاثير قرار داده و باعث جذب شدن تعداد زيادي بازديد كننده و گردشگر شده است. كوالالامپور در جنوب شرق آسيا و در شبه جزيره مالزي واقع شده است. به گردشگراني كه علاقه مند به گردشگري در جاهاي مدرن و پر از جاذبه هاي گوناگون و تفريحات پر هيجان و بي همتا دارند، پيشنهاد مي كنيم سفر به كوالالامپور را از دست ندهند و با خريد بليط هواپيما چارتر كوالالامپور از اين شهر زيبا بازديد كنيد. سفر به كوالالامپور براي هر قشري با هر مقدار بودجه سفري فراموش نشدني است.

كوالالامپور

جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali)كوالالامپور

جشنواره چراغ هاي هندو (روز سال نو هندو) فستيوالي بسيار مهيج و شگفت انگيز در مالزي با چراغ هاي روشن كه نشانه پيروزي در برابر تاريكي ، بدي و چالش هاي ديگر هندو هاست، مي باشد. اين جشنواره در نوامبر يا اكتبر برگزار مي شود، ديپاوالي يك روز عبادت كردن در منازل و معابد هندوست. در روز جشن ديپاوالي، هندوها سحر از خواب بر مي خيزند و پيش از آن كه عبادتشان را آغاز كنند بدن هاي خود را با روغن شستشو مي دهند. خانه ها و معابد هندو به صورت بسيار زيبا و با چراغ هاي نفتي روشن مي شود. آتش بازي، اجتماعات و بازارهاي خياباني، جشن ديوالي را در مناطقي كه هندو ها در آن جا زندگي مي كنند لذت بخش مي كند. البته اين مطلب را فراموش نكنيد كه اگر شانس خوبي داشته باشيد و براي مراسم ديپاوالي به يك خانه هندو از شما دعوت شود، جشني از غذاها و دسرهاي بسيار خوشمزه هندي را خواهيد داشت.

جشنواره نور كوالالامپور

دهلي

دهلي يكي از بزرگ‌ ترين شهرهاي هند مي باشد كه منطقه كوچك ‌تري به نام دهلي نو را محصور كرده است. بيشتر مردم به هنگام ورود به دهلي با ديدن عظمت آن احتمالا كمي شوكه مي شوند. دهلي شهري است كه سنت و مدرنيته با زيبايي‌ هاي زياد را با هم در بر دارد. در برابر اكثر شهرهاي هندوستان به جز بمبئي، دهلي شهري تقريبا با هزينه بالا است. در دهلي فرهنگ ‌ها، مذاهب و عقايد متفاوت زيادي به چشم مي خورد كه در ابتدا ممكن است سر در گم  كننده باشد. دهلي پايتخت هند است و تراكم جمعيتي بسيار بالايي دارد. دهلي از قديمي ترين شهرهاي هندوستان است و معمولا به آن هندوستان كوچك هم گفته مي شود. با ناديده نگرفتن اين كه اين روزها تلاش مي كند تا با دنياي مدرن در يك راستا قرار گيرد، اما هنوز در اكثر مناطق آن روح باستاني وجود دارد و جاذبه هاي تاريخي زيادي در آن موجود است كه تنها يك رزرو بليط هواپيما دهلي با ديدن اين جاذبه هاي فوق العاده فاصله داريد.

دهلي

جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali)دهلي

در هندوستان زماني كه موج شادي مردم در كوچه و خيابان ها برپا مي شود و همه‌جا رنگارنگ‌ و نوراني مي‌شود يعني زمان فستيوال ديوالي رسيده است. جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali) بزرگ ترين و نوراني ترين فستيوال در آيين هندو است. در حقيقت ديوالي را به جشنواره نورها مي‌شناسند. «ديپ» deep   به معني نور و «آوالي» avali   به معني رديف بوده و با اين حال ديوالي را مي شود رديفي از نورها معني كرد. در اين روز، همه خانه ها و مغازه ها با نورها و چراغ هاي مختلف تزئين مي شوند و آتش بازي آسمان را پرنور و درخشان مي‌كند. بعد از شلوغي هاي جشن، خانواده ها در لحظه هايي آرامبخش گرد هم جمع شده و چراغ نفتي «ديا»diya  را روشن مي‌كنند و «لاكشمي» Lakshmi ، الهه‌ي ثروت، را صدا مي زنند تا آرزوهايشان را برآورده كند. زمان فستيوال ديوالي چهار روز بوده و در روز پانزدهم ماه هندوي «كارتيك» Kartik برگزار مي‌شود و هر ساله تغيير مي‌كند كه معمولاً همزمان با آخر اكتبر يا ابتداي ماه نوامبر مي‌شود. هر كدام از چهار روز جشنواره ديوالي رسم و رسوم مختص به خود را دارد و چيزي كه در طول اين جشن ها ثابت باقي مي ماند پاسداشت زندگي، خوشي و نيكي است.

جشنواره نور دهلي

آداب، رسوم و مراسمات آيين هاي مختلف جهان با يكديگر بسيار متفاوت است ولي محدود به مكان و كشور نيست. آيين هندو در مالزي و هندوستان شبيه به هم هستند و براي ما كه آيين متفاوتي داريم بسيار جذاب مي باشند.براي ديدن و آشنا شدن با اين آيين ها و فستيوال هاي جذاب و مهيج با خريد بليط هواپيما از سايت جيبوجت به راحتي و آسودگي به اين كشورها سفر كرده و از سفر خود نهايت لذت را ببريد.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۳:۰۶ توسط:jibojet موضوع:

شكوه مساجد تاريخي در گرجستان و ارمنستان

شكوه مساجد تاريخي در گرجستان و ارمنستان

ايروان

ايروان، پايتخت و بزرگ ترين شهر جمهوري ارمنستان در امتداد رود هرازدان واقع شده است و مركز اداري، فرهنگي و صنعتي كشور ارمنستان مي باشد. بازگشت تاريخ ايروان به سده هشتم قبل از ميلاد و پيدا شدن دژ اربوني در سال ۷۸۲ پيش از ميلاد در دور افتاده ترين نقطه غربي دشت آرارات و توسط پادشاه آرگيشتي يكم بازمي گردد. ايروان بوسيله يونسكو به عنوان پايتخت و مركز جهاني كتاب در سال ۲۰۱۲ (ميلادي) انتخاب شد. همينطور لازم به ذكر است، ايروان عضوي وابسته به شهرهاي اروپا مي باشد. ايروان به علت نزديكي و فاصله كمي كه به ايران دارد و داشتن جاذبه‌هاي زياد گردشگري، سالانه پذيراي بسياري از گردشگران ايراني مي باشد، شما نيز مي توانيد با خريد بليط هواپيما ايروان جزء اين گردشگران باشيد. اين شهر به يكي از كهن ترين اقامتگاه هاي جهان ملقب است و تاريخچه اي طولاني و چندين هزار ساله دارد. البته بايد اين را دانست كه با توجه به اينكه ايروان بزرگترين شهر ارمنستان است، ولي وسعت زيادي ندارد و در برابر شهرهاي بزرگ ايران مانند تهران و مشهد، شهري كوچك به نظر مي آيد.

ايروان

مسجد جامع ايروان

مسجد كبود ايروان يا مسجد جامع ايروان مسجدي است در مركز شهر ايروان، پايتخت ارمنستان، كه در زمان ايراني ارمنستان بنا شده است. ايروان قديم (دوره ايراني)  داراي ۸ مسجد بوده است كه در بين اين مسجد ها، فقط مسجد جامع كبود ايروان باقي‌مانده است. مسجد جامع كبود ايروان قبل از خروج آذربايجاني ها از ارمنستان در اختيار مسلمانان شيعه آذري قرار گرفت و آن را اداره مي كردند. اين مسجد در بين سال‌هاي ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ شمسي از طرف بنياد مستضعفان و جانبازان و به دست معماران ايراني بازسازي و مرمت شد و در اين مسجد به علاقه مندان اهل ارمنستان كه به يادگيري زبان فارسي علاقه دارند، زبان فارسي تدريس مي شود. همچنين در ارمنستان برروي تمبر و پاكت پستي نيز تصوير مسجد كبود ايروان منتشر شده است. بعد از آن خدمات ديني اسلامي در آن از مجدد آغاز شد و درحال حاضر تنها مسجد فعال شهر ايروان مي باشد. با اين وجود مسئولين ايروان علاقه اي به از سر گرفتن و يا ادامه اين بازسازي ها به عنوان مسجد ندارند و مي خواهند اين محل با موضوعات فرهنگي و همينطور به عنوان مركز فرهنگي ادامه‌ي فعاليت دهد. مسلمانان ايروان اعتقاد دارند، ساخت مركز فرهنگي مي‌تواند در جاي ديگري صورت گيرد. بازسازي‌هاي اين مسجد در سال ۱۹۹۹ پايان پذيرفتند. در طول روز‌هاي كاري هفته‌، نمايشگاهي از عكس هاي قديمي ايروان در اين محل برپا مي شود. اين مكان مجموعه قوانين سفت و سختي براي رفت و آمد دارد كه معلوم مي شود كجا مي‌توانيد برويد و كجا بايد از رفتن صرف نظر كنيد.

مسجد جامع ايروان

تفليس

تفليس، پايتخت تاريخي و زيباي گرجستان است كه در دو طرف رود كُر وسيع شده و از سه سمت با كوه هايي محاصره شده است. در حال حاضر تفليس به دليل فاصله كم و هزينه هاي پائين سفر، به يكي از مكان ها و شهرهاي مورد پسند گردشگران ايراني شده است، كه به راحتي و با تهيه بليط ارزان هواپيما تفليس مي توانيد به اين شهر زيبا و تاريخي سفر كنيد. تفليس شهري است كه تاريخ بلندش، بناهاي قرون وسطايي اش، موزه ها و كليسا هاي ديدني اش زيبايي را براي اين شهر به ارمغان مي آورند. با گشتن در جاي جاي تفليس به مردمي بر مي خوريد كه آوازه مهمان نوازي شان در همه جا پيچيده است. البته بيشتر ما گرجستان را به تفليس و باتومي مي شناسيم، اين ها دو شهري هستند كه گردشگران بسياري را از سراسر جهان به سمت خود مي كشانند.

تفليس

مسجد جامع تفليس

مسجد جامع تفليس در سده ۱۷۰۰ توسط امپراتوري عثماني بنا شد و در طول ۳۰۰ سال، سه بار كاملا ويران و  مجددا بازسازي شد. با وجود آنكه گرجستان سومين كشوري مي باشد كه دين مسيح را به عنوان دين رسمي خود انتخاب كرده است، اما تنوع مذهبي زيادي در اين كشور مشاهده مي شود. مسجد جامع تفليس نيز يكي از بارزترين مثال هاي تنوع مذهبي در تفليس تلقي مي شود. مسلمانان تفليس اعم از شيعه و سني در مسجد جامع تفليس جمع مي‌شوند و اعمال مذهبي خود را ادا مي كنند. قسمتي از مسجد به شيعيان و بخش ديگر آن به اهالي سنت تعلق دارد و اين دو قسمت بوسيله دو ستون از يك‌ديگر جدا شده اند.  يكي از خصوصيات مسجد جامع تفليس كه بسيار چشمگير است و مورد توجه قرار مي گيرد، دو محرابي بودن آن است. اين امر خود در جذب توريست بسيار مؤثر است. بسياري از مساجد مسلمانان به خصوص مساجد مربوط به شيعيان تفليس در زمان اتحاد شوروي از بين رفتند. البته مسجد جامع تفليس از مساجدي بود كه از تخريب كامل حفظ شد. در يك روايت گفته مي شود كه پس از نابودي مساجد شيعيان، مسلمانان شيعه نزد مفتي سني ها رفتند. از مفتي خواستند كه چاره اي را در اين رابطه بيانديشد. سپس با اظهار رضايت مفتي سني، بنا شد كه قسمتي از مسجد در اختيار شيعيان قرار بگيرد. بدينوسيله مسجد با پرده به دو قسمت جدا از هم تقسيم شد. بعد از آن شيعيان بخاطر عبادت بتدريج به مسجد تفليس روي آوردند. البته در آن قسمت كه متعلق به شيعيان مي باشد، محراب جديدي ساخته شده است.

مسجد جامع تفليس

مساجد در ادوار و تاريخ هاي مختلف داراي ساختار مختلفي هستند، برخي از مساجد به دليل عوض شدن دين مردمان آن زمان از كليسا و يا از آتشكده به مسجد تبديل شده اند و بعضي نيز مانند مسجد جامع تفليس با توجه به همبستگي مسلمانان شيعه و سني از دو محراب تشكيل مي شوند. براي بازديد از اين بنا هاي تاريخي و لمس تاريخ تفليس و ايروان به سايت جيبوجت رفته و با تهيه بليط هواپيما با توجه به نياز، سليقه و مقصد مورد نظرتان، از ديدن اين بناهاي تاريخي لذت ببريد.  


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۴:۵۰ توسط:jibojet موضوع:

كاخ هاي روسيه

كاخ هاي روسيه

مسكو:

مسكو پايتخت و همينطور شلوغ ترين شهر در كشور روسيه مي باشد. اين شهر با داشتن جمعيتي بالغ بر ۱۲.۶۱۵.۸۸۲ نفر، پرجمعيت ‌ترين شهر در قاره اروپا و در كنار آن يازدهمين شهر پرجمعيت در جهان است. مسكو ۲۵۶۱ كيلومتر مربع مساحت دارد، كه اين يعني وسعت آن حدود ۳/۵ برابر تهران است. اين شهر در كرانه رودخانه مسكو و در ناحيه فدرالي مركزي قرار گرفته است و در روسيه اروپايي قرار گرفته‌ است.كلان‌ شهر مسكو رتبه بالايي در داشتن مؤسسات علمي، ورزشي و آموزشي در رده جهان بالايي مي باشد و داراي بيش‌ ترين امكانات ورزشي در جهان ‌است. مسكو جزء دوازده شهر  قهرمان Города-герои   محسوب مي شود كه اين يك عنوان افتخاري براي شهرهايي است كه در دوره شوروي و زمان اتفاق افتادن جنگ جهاني دوم، مردمانش فداكاري هاي زيادي داشتند. جاذبه‌ هاي زندگي شهرنشيني مثل مركز خريدهاي عظيم و باشكوه، در خيابان‌ هاي جذاب آن خودنمايي مي كنند و به شما توصيه مي شود براي ديدن اين جاذبه ها از بليط هواپيما چارتر مسكو غافل نشويد. مسكو  براساس رده ‌بندي آب و هوايي Köppen، داراي آب و هوايي قاره ‌اي مرطوب است. تابستان ‌هاي گرم و در بعضي مواقع بسيار گرم و مرطوب دارد ولي برعكس، زمستان‌هاي مسكو طولاني و سرد است. در زمستان، دماي هوا به طور معمول به منفي ۱۰ درجه سانتي‌گراد هم مي‌رسد، البته لازم به ذكر است كه مدت هايي دماي هوا در زمستان هم گرم مي شود و تا صفر درجه نيز افزايش مي يابد.

مسكو

كاخ كرملين:

طراحي و اجراي كاخ كبير كرملين(Большой Кремлёвский дворец; Bolshoy Kremlyovskiy Dvorets)   از سال ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۹ ميلادي در زمان امپراتور نيكلاي اول، بدست گروهي از معمارهاي روسي و با سرپرستي كنستانتين تون Константи́н Андре́евич Тон در مسكو، به طول انجاميد. كاخ كرملين ۲۵۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و به شكل مستطيل است. كرملين داراي ۷۰۰ اتاق و يك حياط است. ۵ تالار در اين كاخ ساخته و به نام‌هاي (گئورگِوسكي- ولاديميرسكي- الكساندرووسكي- آندرِيوسكي و يكاتِرينسكي) خوانده مي‌شوند كه از آن ها در مهماني ‌هاي رسمي و ملاقات هاي ديپلماتيك استفاده مي‌شود. در حال حاضر اين كاخ اقامتگاه رسمي رئيس‌جمهور روسيه است.

كرملين

سن پترزبورگ:

سن پترزبورگ، از زيباترين شهرهاي روسيه است. سن پترزبورگ Санкт-Петербург سانكت-پيتربورك كه روس ‌ها به آن پِتِربورگ مي‌گويند، بعد از مسكو شهر دوم بزرگ روسيه است كه در منتهي‌ اليه شمال‌ غرب روسيه قرار دارد. اين شهر در منطقه فدرال و مركز استان لنينگراد Ленинградская область است. سن پترزبورگ در ۱۶ مي ۱۷۰۳ ميلادي به دستور پتر اول بنا شد و در سالهاي ۱۷۱۲ تا ۱۹۱۸ پايتخت كشور روسيه بود. توريست هايي كه از سراسر دنيا به سن پترزبورگ سفر داشته اند، آن را يكي از بهترين مكان ها براي گردشگري معرفي كرده اند. شما نيز مي توانيد با تهيه بليط هواپيما سن پترزبورگ ، جزء اين توريست ها باشيد. سن پترزبورگ نيز مانند مسكو پايتخت كشور روسيه، طبق كلاسه آب و هوايي Köppen، از آب و هواي قاره‌اي مرطوب برخوردار است. تابستان‌ هاي سن پترزبورگ گرم و گاهي بسيار گرم و مرطوب و در مقابل زمستان ها طولاني و سرد است. يخ زدنِ سطح زمين در زمستان‌هاي سنت‌ پترزبورگ پديده ‌اي معمولي است و بخش‌هايي از رود نوا هم كه در حومه شهر قرار دارد در ماه‌ هاي نوامبر يا دسامبر يخ مي‌ زند و در آوريل اين يخ‌ ها كم‌كم آب مي‌ شوند.

سن پترزبورگ

كاخ پيترهف

پيترهف (پترگوف) گروهي از كاخ ها و باغ هايي مي باشد كه براي پيتركبير پادشاه روسيه در سن پترزبورگ (روسيه) ساخته شده بود. پيترهف ابتدا مجتمع اقامتي تابستاني پيتر كبير در قرن 18 بود ، ولي از آنجايي كه او به اين اقامتگاه بسيار علاقه مند بود، بعد از ديدن كاخ ورساي در فرانسه تصميم گرفت كاخ پيترهف را وسعت ببخشد و در آن طرحي فرانسوي پياده كند. بنابراين با برداشت از طراحي كاخ ورساي، در آنجا تعداد زيادي فواره تعبيه شد. پيترهف 176 فواره و 6 آبشار دارد. كاخ پيترهف به دو بخش باغ بالا Upper Garden و باغ پايين Lower Garden تقسيم مي شود كه كاخ بزرگ Grand Palace در بين باغ بالا و باغ پائين قرار گرفته است. كاخ بزرگ يا همان Grand Palace ساختمان اصلي پيترهف به حساب مي آيد كه داراي 30 اتاق است و دكوراسيوني مجلل و با شكوه دارد. در دكوراسيون داخلي كاخ پيترهف از تعداد زيادي مجسمه هاي طلايي، انواع نقاشي ها و ديوارهاي طلا كاري شده و تراشكاري ها، استفاده شده است.

كاخ پيترهف

مسكو و سن پترزبورگ علاوه بر كاخ پيترهف و كرملين داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي هستند كه درك لذت آن ها فقط با سفر به روسيه و ديدن اين دو شهر زيبا امكان پذير است. براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما مسكو و سن پترزبورگ به سايت جيبوجت سر زده و از بهترين قيمت هاي بليط هواپيما مطلع شويد.


برچسب: بليط هواپيما،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۴:۲۰ توسط:jibojet موضوع: