بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

كاخ هاي روسيه

كاخ هاي روسيه

مسكو:

مسكو پايتخت و همينطور شلوغ ترين شهر در كشور روسيه مي باشد. اين شهر با داشتن جمعيتي بالغ بر ۱۲.۶۱۵.۸۸۲ نفر، پرجمعيت ‌ترين شهر در قاره اروپا و در كنار آن يازدهمين شهر پرجمعيت در جهان است. مسكو ۲۵۶۱ كيلومتر مربع مساحت دارد، كه اين يعني وسعت آن حدود ۳/۵ برابر تهران است. اين شهر در كرانه رودخانه مسكو و در ناحيه فدرالي مركزي قرار گرفته است و در روسيه اروپايي قرار گرفته‌ است.كلان‌ شهر مسكو رتبه بالايي در داشتن مؤسسات علمي، ورزشي و آموزشي در رده جهان بالايي مي باشد و داراي بيش‌ ترين امكانات ورزشي در جهان ‌است. مسكو جزء دوازده شهر  قهرمان Города-герои   محسوب مي شود كه اين يك عنوان افتخاري براي شهرهايي است كه در دوره شوروي و زمان اتفاق افتادن جنگ جهاني دوم، مردمانش فداكاري هاي زيادي داشتند. جاذبه‌ هاي زندگي شهرنشيني مثل مركز خريدهاي عظيم و باشكوه، در خيابان‌ هاي جذاب آن خودنمايي مي كنند و به شما توصيه مي شود براي ديدن اين جاذبه ها از بليط هواپيما چارتر مسكو غافل نشويد. مسكو  براساس رده ‌بندي آب و هوايي Köppen، داراي آب و هوايي قاره ‌اي مرطوب است. تابستان ‌هاي گرم و در بعضي مواقع بسيار گرم و مرطوب دارد ولي برعكس، زمستان‌هاي مسكو طولاني و سرد است. در زمستان، دماي هوا به طور معمول به منفي ۱۰ درجه سانتي‌گراد هم مي‌رسد، البته لازم به ذكر است كه مدت هايي دماي هوا در زمستان هم گرم مي شود و تا صفر درجه نيز افزايش مي يابد.

مسكو

كاخ كرملين:

طراحي و اجراي كاخ كبير كرملين(Большой Кремлёвский дворец; Bolshoy Kremlyovskiy Dvorets)   از سال ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۹ ميلادي در زمان امپراتور نيكلاي اول، بدست گروهي از معمارهاي روسي و با سرپرستي كنستانتين تون Константи́н Андре́евич Тон در مسكو، به طول انجاميد. كاخ كرملين ۲۵۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و به شكل مستطيل است. كرملين داراي ۷۰۰ اتاق و يك حياط است. ۵ تالار در اين كاخ ساخته و به نام‌هاي (گئورگِوسكي- ولاديميرسكي- الكساندرووسكي- آندرِيوسكي و يكاتِرينسكي) خوانده مي‌شوند كه از آن ها در مهماني ‌هاي رسمي و ملاقات هاي ديپلماتيك استفاده مي‌شود. در حال حاضر اين كاخ اقامتگاه رسمي رئيس‌جمهور روسيه است.

كرملين

سن پترزبورگ:

سن پترزبورگ، از زيباترين شهرهاي روسيه است. سن پترزبورگ Санкт-Петербург سانكت-پيتربورك كه روس ‌ها به آن پِتِربورگ مي‌گويند، بعد از مسكو شهر دوم بزرگ روسيه است كه در منتهي‌ اليه شمال‌ غرب روسيه قرار دارد. اين شهر در منطقه فدرال و مركز استان لنينگراد Ленинградская область است. سن پترزبورگ در ۱۶ مي ۱۷۰۳ ميلادي به دستور پتر اول بنا شد و در سالهاي ۱۷۱۲ تا ۱۹۱۸ پايتخت كشور روسيه بود. توريست هايي كه از سراسر دنيا به سن پترزبورگ سفر داشته اند، آن را يكي از بهترين مكان ها براي گردشگري معرفي كرده اند. شما نيز مي توانيد با تهيه بليط هواپيما سن پترزبورگ ، جزء اين توريست ها باشيد. سن پترزبورگ نيز مانند مسكو پايتخت كشور روسيه، طبق كلاسه آب و هوايي Köppen، از آب و هواي قاره‌اي مرطوب برخوردار است. تابستان‌ هاي سن پترزبورگ گرم و گاهي بسيار گرم و مرطوب و در مقابل زمستان ها طولاني و سرد است. يخ زدنِ سطح زمين در زمستان‌هاي سنت‌ پترزبورگ پديده ‌اي معمولي است و بخش‌هايي از رود نوا هم كه در حومه شهر قرار دارد در ماه‌ هاي نوامبر يا دسامبر يخ مي‌ زند و در آوريل اين يخ‌ ها كم‌كم آب مي‌ شوند.

سن پترزبورگ

كاخ پيترهف

پيترهف (پترگوف) گروهي از كاخ ها و باغ هايي مي باشد كه براي پيتركبير پادشاه روسيه در سن پترزبورگ (روسيه) ساخته شده بود. پيترهف ابتدا مجتمع اقامتي تابستاني پيتر كبير در قرن 18 بود ، ولي از آنجايي كه او به اين اقامتگاه بسيار علاقه مند بود، بعد از ديدن كاخ ورساي در فرانسه تصميم گرفت كاخ پيترهف را وسعت ببخشد و در آن طرحي فرانسوي پياده كند. بنابراين با برداشت از طراحي كاخ ورساي، در آنجا تعداد زيادي فواره تعبيه شد. پيترهف 176 فواره و 6 آبشار دارد. كاخ پيترهف به دو بخش باغ بالا Upper Garden و باغ پايين Lower Garden تقسيم مي شود كه كاخ بزرگ Grand Palace در بين باغ بالا و باغ پائين قرار گرفته است. كاخ بزرگ يا همان Grand Palace ساختمان اصلي پيترهف به حساب مي آيد كه داراي 30 اتاق است و دكوراسيوني مجلل و با شكوه دارد. در دكوراسيون داخلي كاخ پيترهف از تعداد زيادي مجسمه هاي طلايي، انواع نقاشي ها و ديوارهاي طلا كاري شده و تراشكاري ها، استفاده شده است.

كاخ پيترهف

مسكو و سن پترزبورگ علاوه بر كاخ پيترهف و كرملين داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي هستند كه درك لذت آن ها فقط با سفر به روسيه و ديدن اين دو شهر زيبا امكان پذير است. براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما مسكو و سن پترزبورگ به سايت جيبوجت سر زده و از بهترين قيمت هاي بليط هواپيما مطلع شويد.


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۴:۲۰ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :