بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

فستيوال و جشنواره نور در هند و مالزي

فستيوال و جشنواره نور در هند و مالزي

كوالالامپور

كوالالامپور پايتخت و بزرگترين شهر كشور مالزي است كه دولت مالزي به صورت مستقيم وظيفه اداره آن را به عهده دارد. كوالالامپور و مناطق حومه آن منطقه اي مستقل مستقل هستند كه در ميان ايالت "سلانگور" واقع شده اند. قدمت و تاريخ مالزي به ميانه هاي قرن نوزدهم ميلادي برمي گردد، زماني كه حاكم مالاي تعدادي را براي كار كردن در معادن قلع، به اين شهر فرستاد. كوالالامپور يكي از مدرن ترين و جذاب ترين شهرهاي جنوب شرقي آسيا مي باشد كه نقطه تلاقي رودخانه هاي كلانگ و گمباك است. كوالالامپور، چندين فرهنگ مالايي، چيني و هندو ها را با خود به همراه دارد، اين تنوع فرهنگي باعث ديده شدن آداب و فرهنگ و اعتقادات و مذهب هاي گوناگوني در شهر مي شود، كه به دنبال اين اختلافات غذاها و معماري كوالالامپور را تحت تاثير قرار داده و باعث جذب شدن تعداد زيادي بازديد كننده و گردشگر شده است. كوالالامپور در جنوب شرق آسيا و در شبه جزيره مالزي واقع شده است. به گردشگراني كه علاقه مند به گردشگري در جاهاي مدرن و پر از جاذبه هاي گوناگون و تفريحات پر هيجان و بي همتا دارند، پيشنهاد مي كنيم سفر به كوالالامپور را از دست ندهند و با خريد بليط هواپيما چارتر كوالالامپور از اين شهر زيبا بازديد كنيد. سفر به كوالالامپور براي هر قشري با هر مقدار بودجه سفري فراموش نشدني است.

كوالالامپور

جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali)كوالالامپور

جشنواره چراغ هاي هندو (روز سال نو هندو) فستيوالي بسيار مهيج و شگفت انگيز در مالزي با چراغ هاي روشن كه نشانه پيروزي در برابر تاريكي ، بدي و چالش هاي ديگر هندو هاست، مي باشد. اين جشنواره در نوامبر يا اكتبر برگزار مي شود، ديپاوالي يك روز عبادت كردن در منازل و معابد هندوست. در روز جشن ديپاوالي، هندوها سحر از خواب بر مي خيزند و پيش از آن كه عبادتشان را آغاز كنند بدن هاي خود را با روغن شستشو مي دهند. خانه ها و معابد هندو به صورت بسيار زيبا و با چراغ هاي نفتي روشن مي شود. آتش بازي، اجتماعات و بازارهاي خياباني، جشن ديوالي را در مناطقي كه هندو ها در آن جا زندگي مي كنند لذت بخش مي كند. البته اين مطلب را فراموش نكنيد كه اگر شانس خوبي داشته باشيد و براي مراسم ديپاوالي به يك خانه هندو از شما دعوت شود، جشني از غذاها و دسرهاي بسيار خوشمزه هندي را خواهيد داشت.

جشنواره نور كوالالامپور

دهلي

دهلي يكي از بزرگ‌ ترين شهرهاي هند مي باشد كه منطقه كوچك ‌تري به نام دهلي نو را محصور كرده است. بيشتر مردم به هنگام ورود به دهلي با ديدن عظمت آن احتمالا كمي شوكه مي شوند. دهلي شهري است كه سنت و مدرنيته با زيبايي‌ هاي زياد را با هم در بر دارد. در برابر اكثر شهرهاي هندوستان به جز بمبئي، دهلي شهري تقريبا با هزينه بالا است. در دهلي فرهنگ ‌ها، مذاهب و عقايد متفاوت زيادي به چشم مي خورد كه در ابتدا ممكن است سر در گم  كننده باشد. دهلي پايتخت هند است و تراكم جمعيتي بسيار بالايي دارد. دهلي از قديمي ترين شهرهاي هندوستان است و معمولا به آن هندوستان كوچك هم گفته مي شود. با ناديده نگرفتن اين كه اين روزها تلاش مي كند تا با دنياي مدرن در يك راستا قرار گيرد، اما هنوز در اكثر مناطق آن روح باستاني وجود دارد و جاذبه هاي تاريخي زيادي در آن موجود است كه تنها يك رزرو بليط هواپيما دهلي با ديدن اين جاذبه هاي فوق العاده فاصله داريد.

دهلي

جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali)دهلي

در هندوستان زماني كه موج شادي مردم در كوچه و خيابان ها برپا مي شود و همه‌جا رنگارنگ‌ و نوراني مي‌شود يعني زمان فستيوال ديوالي رسيده است. جشنواره ديپاوالي (ديوالي) Deepavali (Diwali) بزرگ ترين و نوراني ترين فستيوال در آيين هندو است. در حقيقت ديوالي را به جشنواره نورها مي‌شناسند. «ديپ» deep   به معني نور و «آوالي» avali   به معني رديف بوده و با اين حال ديوالي را مي شود رديفي از نورها معني كرد. در اين روز، همه خانه ها و مغازه ها با نورها و چراغ هاي مختلف تزئين مي شوند و آتش بازي آسمان را پرنور و درخشان مي‌كند. بعد از شلوغي هاي جشن، خانواده ها در لحظه هايي آرامبخش گرد هم جمع شده و چراغ نفتي «ديا»diya  را روشن مي‌كنند و «لاكشمي» Lakshmi ، الهه‌ي ثروت، را صدا مي زنند تا آرزوهايشان را برآورده كند. زمان فستيوال ديوالي چهار روز بوده و در روز پانزدهم ماه هندوي «كارتيك» Kartik برگزار مي‌شود و هر ساله تغيير مي‌كند كه معمولاً همزمان با آخر اكتبر يا ابتداي ماه نوامبر مي‌شود. هر كدام از چهار روز جشنواره ديوالي رسم و رسوم مختص به خود را دارد و چيزي كه در طول اين جشن ها ثابت باقي مي ماند پاسداشت زندگي، خوشي و نيكي است.

جشنواره نور دهلي

آداب، رسوم و مراسمات آيين هاي مختلف جهان با يكديگر بسيار متفاوت است ولي محدود به مكان و كشور نيست. آيين هندو در مالزي و هندوستان شبيه به هم هستند و براي ما كه آيين متفاوتي داريم بسيار جذاب مي باشند.براي ديدن و آشنا شدن با اين آيين ها و فستيوال هاي جذاب و مهيج با خريد بليط هواپيما از سايت جيبوجت به راحتي و آسودگي به اين كشورها سفر كرده و از سفر خود نهايت لذت را ببريد.


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۳:۰۶ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :