بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

سفر در تاريخ تركيه

سفر در تاريخ تركيه

استانبول:

استانبول پهناورترين و پرجمعيت ترين شهر تركيه است و البته كه پايتخت توريستي تركيه نيز محسوب مي شود. نام قديم استانبول، قسطنطنيه بوده است. استانبول تنها شهر قرار گرفته در بين قاره هاي آسيا و اروپا، نماد زيبايي شهرهاي آناتولي و قطب اقتصاد و گردشگري آسياي كوچك مي باشد. به اين دليل است كه در دوره هاي مختلف تاريخ، توجه قدرت هاي  آن زمان را به خود جلب مي كرده است. از اواسط امپراطوري روم شرقي تا لشكركشي هاي ساساني و خلفاي عثماني، همواره در حال ساخت و تغييرات و تكامل بوده و داراي بناهاي زياد تاريخي و گردشگري مي باشد. اين شهر بزرگ در مجاورت درياي مرمره و تنگه بسفر كه دو قاره آسيا و اروپا را از هم جدا مي كند، بنا شده است. علاوه بر اين، استانبول زيبا و چهارفصل از نظر حجم ورود گردشگر، داراي رتبه سومين شهر توريستي جهان است. مسجد آبي (سلطان احمد)، كاخ توپكاپي، كاخ دلمه باغچه، بازار بزرگ استانبول، موزه باستان شناسي استانبول، ميدان تكسيم، كليساي چورا، برج گالاتا و قلعه روملي حصار، جاذبه هاي گردشگري استانبول هستند كه با رزرو بليط هواپيما استانبول مي توانيد از بازديد اين مكان هاي شگفت انگيز بهره مند شويد.

استانبول

قلعه روملي حصار:

قلعه روملي حصار اين قلعه در تنگه بسفر در ساحل «روملي» در شهر استانبول قرار گرفته است و از قلعه‌هاي مشهور كشور تركيه به شمار مي رود. بناي عظيم و زيباي مستطيل شكل اين قلعه بسيار زيبا، در سال (۸۵۶ هـ ۱۴۵۲م) به دستور سلطان محمد فاتح بنا شده است. ديوار اين قلعه حدود 82 متر ارتفاع دارد و از موقعيت بسيار عالي برخوردار است. روملي حصار براي مسيريابي در فتح قسطنطنيه ساخته شده است. قلعه روملي حصار مخازن سلاح، اتاق هاي استقبال، مسجد، زندان، بوابات متعدد و مرافق را در خود جاي داده است.

قلعه روملي حصار

آنتاليا:

آنتاليا يكي از گزينه هاي گردشگري بسيار مهم و محبوب در دنيا شناخته مي شود و داراي جاذبه هاي گردشگري بسيار زيادي است. بافت يگانه اين شهر كه داراي خيابان هايي با عرض كم و پيچ در پيچ و ساختمان هايي با قدمت زياد كه توسط ديوارهاي قديمي احاطه شده است، مصطلح خاص و عام است. آنتاليا در محدوده مديترانه و غرب تركيه قرار دارد. هنوز هم مقيمان اوليه آنتاليا مجهول باقي مانده اند ولي با تكيه بر شواهد، شهري كه هم اكنون آن را آنتاليا مي نامند، نزديك به 200 سال پيش از ميلاد مسيح به واسطه سلسله "آتاليد پرگامون" بنا شده و به پيروي از آن، نام آنتاليا را براي اين شهر انتخاب كرده اند. با انتخاب افرادي كه از سراسر دنيا به آن جا عزيمت كرده اند، آنتاليا يكي از بهترين مكان هاي گردشگري ناميده شده است. سفر به آنتاليا يكي از بهترين سفرهاي زندگي شما محسوب شود. آنتاليا در سواحل درياي مديترانه قرار دارد و براي كساني كه علاقه به آرامش، ساحل و آفتاب دارند، تور آنتاليا سفري بسيار مناسب مي باشد. همچنين به افرادي كه به تاريخ و باستان شناسي علاقه مند هستند، خريد بليط هواپيما آنتالياو سفر به اين شهر سفارش مي شود، چرا كه آنتاليا جزء نخستين شهرهاي كشور تركيه بوده و تاريخ كهني دارد، به همين خاطر مكان هاي تاريخي بسياري را در خود جاي داده است. سفر به آنتاليا براي قشري با بودجه هاي متفاوت مي تواند سفر خوبي باشد. پر بازديد ترين مكان هاي توريستي و ديدني آنتاليا عبارتند از: پارك آبي آكوالند (Aqua land)، تور كشتي (KEMER YACHT TOUR)، رافتينگ (RAFTING)، كسيك مناره (Kesik Minaret).

آنتاليا

كسيك مناره آنتاليا (Kesik minaret)

كسيك مناره درون شهر قديمي كاليچي قرار دارد. كسيك مناره در زمان روميان (۲۰۰ بعد از ميلاد) معبد بود و در دوره بيزانس (۷۰۰ بعد از ميلاد) به كليسا و در سال ۱۳۰۰ بعد از ميلاد با افزون كردن يك مناره به ساختمان آن،  تبديل به مسجد شده است و در تاريخ ۱۸۴۶ ميلادي به دنبال آتش سوزي پيش آمده در اين بنا قسمتهاي زيادي از بناي اصلي آن كه از جنس چوب بودند، سوخته و از بين رفتند، به همين دليل نام اين بنا را مسجد مناره شكسته و يا كسيك مناره  (kesik minaret) نهادند. البته در حال حاضر ورود به اين مكان تاريخي امكان پذير نيست و اطراف آن حفاظ و نرده كارگذاري شده است و در حال مرمت و بازسازي مي باشد ولي مي توان مخروبه هاي آن را از پشت نرده ها مشاهده كرد.

كسيك مناره

با در نظر گرفتن گرفتاري بسيار زياد و كمبود زمان مردم، تمهيداتي چيده شده تا مسافران به صورت اينترنتي رزرو بليط هواپيما را به راحتي انجام دهند. شما نيز اگر قصد بازديد از مكان هاي تاريخي و شگفت انگيز نركيه را داريد به سايت جيبوجت مراجعه كرده و پس از خريد بليط ارزان هواپيما به اين مكان هاي زيبا سفر كنيد.


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۰:۱۳ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :