بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

برج هايي در دل آسمان

برج هايي در دل آسمان

دبي

دُبِي  Dubai بزرگ ترين شهر امارات متحده عربي است. دبي در جنوب ايران، اطراف خليج فارس و شبه جزيره عربستان قرار دارد. اولين اشاره هاي به دبي در تاريخ، از سال ۱۰۹۵ ميلادي ثبت شده است و آغاز شهرسازي در دبي به سال ۱۷۹۹ بر مي گردد. در سال ۱۸۳۳ دبي به دست شيخ مكتوم بن بطي بن سهيل آل مكتوم رسما به عنوان يك شهر بنيان گذاشته شد. نقطه جغرافيايي مهم دبي، اين شهر را در قرن بيستم به يك بندر مهم تبديل كرد. كشف نفت باعث شد كارگران خارجي براي كار كردن در دبي به سرعت به آن جا نقل مكان كنند، به صورتي كه در مدت زمان بسيار كوتاه، ۳۰۰ درصد جمعيت اين شهر افزايش پيدا كرد و دبي را به يكي از منابع مهم جهاني نفت تبديل كرد. دبي بعد از كشف نفت به اقتصاد شكوفايي رسيد و با وجود منطقه آزاد تجاري، واگذاري ملك به شهروندان خارجي در مناطق آزاد، اعطاي اقامت، صادرات كالا، ترانزيت مسافر و كالا و همچنين قسمت بزرگي نيز از گردشگري و ديگر خدمات مالي و بازرگاني تأمين مي‌شود. با توجه به اينكه امكانات تفريحي و جاذبه هاي گردشگري دبي متعدد هستند، بنابراين حتما با خريد بليط هواپيما دبي به اين شهر زيبا و ديدني سفر كرده چرا كه به دليل جاذبه هاي گردشگري زيادش، سفر دبي شهرت جهاني پيدا كرده است.

دبي

برج خليفه دبي

برج خليفه يا برج دبي بلندترين آسمان خراش جهان، در شهر دبي واقع شده است. اين برج داراي ۱۶۳ طبقه با كاربري هاي متفاوت و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترين سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت برج خليفه از ژانويه ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه‍. ش) آغاز و در روز چهارم ژانويه ۲۰۱۰ (۱۴ دي ۱۳۸۸) به پايان رسيد و افتتاح شد. برج خليفه ابتدا به نام «برج دبي» شناخته مي شد، اما در روز افتتاحيه توسط شيخ محمد بن راشد آل مكتوم، نام آن به افتخار حاكم امارات، خليفه بن زايد آل نهيان، به «برج خليفه» تغيير داده شد. برج خليفه بيش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداري، ۴ استخر و يك كتابخانه مخصوص ساكنان و همچنين هتل آرماني با ۱۶۰ اتاق به طراحي جورجيو آرماني در طبقات اوليه دارد. طراحي برج خليفه اثر شركت آمريكايي اسكيدمور و با الهام از معماري اسلامي، طبيعت صحرا و گل Hymenocallis است.

برج خليفه

پكن

پكن پايتخت جمهوري خلق چين و يكي از پرجمعيت ترين شهرهاي جهان مي باشد. اين شهر در سال ۲۰۱۴ داراي بيش از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ ميليون نفر جمعيت بوده است. پكن دومين شهر پرجمعيت چين بعد از شانگهاي مي باشد و بعنوان مركز سياسي، فرهنگي و آموزشي كشور چين انتخاب شده است. فرودگاه بين‌المللي پكن دومين فرودگاه شلوغ جهان از نظر تردد مسافران مي باشد. سابقه تاريخي پكن نزديك به سه هزار سال است و در هشت قرن اخير در اغلب دوره ها پايتخت كشور چين بوده است. در دنيا شهر هاي محدودي هستند كه براي اين مدت طولاني مركز سياسي و فرهنگي باقي مانده باشند و به همين خاطر است كه آثار تاريخي زيادي در شهر وجود دارد. پكن ميزباني المپيك ۲۰۰۸ را به عهده داشت و براي برگزاري المپيك زمستاني ۲۰۲۲ هم انتخاب شده و به اين ترتيب اولين شهري است كه هم المپيك تابستاني و هم المپيك زمستاني را برگزار خواهد كرد و با ساده ترين راه مي توانيد رزرو بليط هواپيما پكن را انجام داده و از ديدن اين برج هاي زيبا لذت ببريد.

پكن

برج ليزا سوهو در پكن

با وجود برج ليزا سوهو به اين پي خواهيم برد كه ساخت و ساز در پكن به سرعت در حال پيشرفت است. اين برج همزمان با اين كه به سمت بالا  رفته، مي‌چرخد و به طور ديناميك روي يك محور شرقي-غربي به سمت طبقات بالا مي‌خزد. پيچ و تاب ليزاسوهو باعث مي شود كه همه طبقات برج، نور طبيعي و منظره شهر را از مركز داشته باشند و نماي شيشه دوجداره دو نيمه برج را با هم يكي مي‌كند. اين برج داراي ۴۶ طبقه كه كاربري هايي چون دفاتر و مغازه‌ها دارند و به دست زا‌ها حديد قبل از مرگش طراحي شده است. برج ليزاسوهو از نظر جايگاهي و طراحي، از هتل العرب پيشرفته تر و برجسته تر مي باشد و داراي 46 طبقه است كه در منطقه‌ي مالي تجاري لايز در جنوب‌غربي پكن واقع شده و داراي فضاهاي اداري و تجاري خواهد بود.

پكن

سفر به نقاط مختلف جهان و ديدن معماري هاي متفاوت و همچنين برج ها و آسمان خراش هاي خارق العاده تاثيرات بسيار مثبتي در روحيه و اطلاعات شما دارد، با خريد بليط هواپيما چارتراز جيبوجت به دبي و پكن سفر كرده و بلندترين برج هاي ساخت دست بشر را حتما از نزديك بازديد كنيد.


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۴:۳۸ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :