بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

بودا هاي مقدس در تايلند

بودا هاي مقدس در تايلند

پاتايا:

پِتايا يا پاتايا  พัทยา شهريست ساحلي و كوچك كه در سواحل شرقي خليج تايلند و در فاصله ۱۶۵ كيلومتري جنوب شرقي شهر بانكوك واقع شده است. شهر پاتايا در سال با بازديد بيش از ۵٫۵ ميليون توريست خارجي رو به رو مي شود، به همين خاطر از مهم ترين شهرهاي توريستي كشور تايلند است. پاتايا به دليل كاباره ها و انواع تفريحات شبانه شهرت جهاني دارد. واكينگ استريت يكي از خيابان هاي پاتايا، از جاذبه ‌هاي گردشگري و تفريحات شبانه و جزيره مرجاني پاي از ديگر مكان هاي تفريحي در پاتايا مي باشند. پاتايا نزديك ترين تفريحگاه ساحلي به بانكوك مي باشد و به همين دليل است كه كساني كه به بانكوك سفر مي كنند، مي توانند به راحتي از پاتايا نيز بازديد داشته باشند. پاتايا از جاذبه هاي گردشگري زيادي مثل جزيره‌ي مرجاني، باغ‌هاي زيبا، مراكز فرهنگي مذهبي و موزه‌هاي ديدني برخوردار مي باشد. كشور تايلند داراي آب و هوايي گرم و مرطوب است و بي ترديد آب و هواي پاتايا هم اينگونه مي باشد. آب و هواي پاتايا در تمام طول سال گرم است. ميانگين بيشترين دماي هوا در پاتايا ۲۹ درجه سانتي گراد است. پاتايا در خليج تايلند واقع شده و داراي جريان هاي موسمي و سه فصل است. آب و هواي پاتايا به شكلي است كه به سه فصل گرم، خنك و بارندگي تقسيم بندي مي شود. از نوامبر تا فوريه فصل خنك پاتايا مي باشد. در اين زمان هوا خشك است و دماي معتدل هوا را شاهد هستيم. از نظر شرايط آب و هوايي اين فصل اوج گردشگري است. در روزهاي مياني مارس دماي هوا افزايش مي يابد و زمان آغاز فصل گرم است. در اين زمان از سال هوا گرم و مرطوب است. به خاطر رطوبتي كه در هوا وجود دارد، تحمل گرما كمي سخت تر مي شود و ميانگين دماي هوا ۳۳ درجه است. توصيه مي شود با تهيه بليط هواپيما پاتايا در اواخر آوريل و اوايل مه كه بارش كمي از دماي هوا را كاهش مي دهد و آب و هوا را بهتر مي كند به اين شهر زيبا سفر و از زيبايي هاي آن لذت ببريد.

پاتايا

مجسمه بوداي بزرگ پاتايا:

بوداي بزرگ پاتايا كه معبد بوداي بزرگ نيز ناميده مي‌شود، مكاني مقدس براي بودايي ها مي‌باشد و روي تپه پراتومناك، بين پاتايا و ساحل جمتين واقع شده است. مجسمه بزرگ و طلايي بودا با ۱۸ متر ارتفاعي كه دارد، از فواصل دور و از ميان درختان به خوبي ديده مي‌شود. از ديگر دلايل شهرت اين مكان، مي‌توان اژدها هايي را نام برد كه در دو طرف پله هاي مسير منتهي به آن قرار گرفته اند.

بوداي بزرگ پاتايا

بانكوك:

بانكوك يا بانگكوك ( กรุงเทพมหานคร، كرونگتِپ مهاناكُن) پايتخت كشور تايلند و در كرانه خاوري رود چائو فرايا در نزديكي خليج تايلند مي باشد. بانكوك از بيشترين تعداد توريست ها در مقابل ديگر شهرهاي جهان برخوردار است. جمعيت بانكوك با سرشماري كه در سال ۲۰۰۷ انجام شد، ۸٬۱۶۰٬۵۲۲ نفر (با احتساب حومه ۱۰٬۰۶۱٬۷۲۶ نفر) بوده كه بيست و دومين شهر پرجمعيت جهان ‌است. نام كامل شهر بانكوك كه پادشاه بودا يدفا چولالوكه (King Buddha Yodfa Chulaloke) نام آن را تعيين كرده است، به عنوان بلندترين نام مكان در دنيا، ثبت گينس شده است. كلانشهر بانكوك و مناطق اطراف آن به عنوان پايتخت ملي شناخته شده اند و استان يا منطقه اي ويژه و مستقل در كنار 75 استان ديگر تايلند مي باشند. جاذبه هاي گردشگري تاريخي و مدرن در كنار هم باعث دادن جذابيتي خاص به اين شهر شده اند. بانكوك مساحتي بالغ بر حدود ۱٫۵۶۸٫۷۳۷ كيلومترمربع دارد. تايلند و پايتخت آن بانكوك داراي آب و هوايي گرم و مرطوب هستند. آب و هواي بانكوك گرمسيري مي باشد و شرايط استوايي گرم آن در كل طول سال آنچنان متفاوت نيست. آب و هواي بانكوك به ۲ فصل مختلف خشك و مرطوب تقسيم مي شود. بارش باران در بانكوك بين ماه هاي مي تا سپتامبر اتفاق مي افتد و در ماه ژوئن به اوج خود مي رسد. فصل مرطوب تايلند در گرم ترين ساعات، درجه حرارت هوايي نزديك به ۲۰ درجه سانتي گراد دارد كه علاوه بر باراش باران ساعاتي هم آفتاب را مشاهده مي كنيم، پس اگر مي خواهيد در سفر به بانكوك با آب و هوايي كه هم بارانيست و هم آفتابي روبرو شويد در اين زمان با تهيه بليط ارزان هواپيما بانكوك به اين شهر زيبا سفر كرده و از سفر خود نهايت لذت را ببريد. البته در نظر داشته باشيد، بارش معمولا عصرها اتفاق مي افتد اما در بعضي اوقات ممكن است تمام روز هواي باراني داشته باشد.

بانكوك

بوداي بزرگ بانكوك:

مجسمه طلايي بودا  از مجسمه هاي زيبائيست كه در معبد وات تريمر بانكوك قرار دارد. عمر اين مجسمه به قرن پانزدهم بر مي گردد و يكي از گران قيمت ترين اشياء مقدس مي باشد.

بوداي بزرگ بانكوك

سفر به تايلند مي تواند خاطره انگيز ترين سفر تفريحي شما باشد. همانطور كه گفته شد جاذبه هاي گردشگري و تفريحي، تاريخي و مدرن در كنار هم قرار گرفته تا بر جذب توريست به اين شهر بيافزايند. براي اطلاع از قيمت بليط هواپيما و سفر به يكي از شهر هاي اين كشور زيبا به سايت جيبوجت مراجعه و در كمترين زمان رزرو بليط هواپيما را انجام و با پائين ترين قيمت بليط هواپيما بهترين سفر را تجربه كنيد.  


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۹:۴۳ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :