بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

غذاهاي مشترك تركيه و آذربايجان با ايران

غذاهاي مشترك تركيه و آذربايجان با ايران

بدروم

بدروم ديار آب هاي ناتمام است، شهري است كه تا چشم كار مي ‌كند نور و آب دنياي ديگري خارق العاده اي را به وجود آورده است. شهري ساحلي واقع در جنوب غرب تركيه كه در مجاورت درياي اژه موقعيت توريستي عالي را پيدا كرده است.  واژه «بدروم» به معناي پايين است و به خاطر اينكه اين شهر در پائين دست تركيه واقع شده است به اين اسم نامگذاري شده است. در مسافرت به بدروم انتظار سفري متفاوت به تركيه را داشته باشيد، شهري با منازل سفيد ساخته شده در كنار هم با كوچه‌ هايي كه انتهاي آن ها به دريا مي ‌رسد. براي سفر به اين شهر زيبا و شگفت انگيز به سايت جيبوجت مراجعه و با اطلاع از قيمت بليط هواپيما بدروم و تهيه آن سفر بي نظيري را آغاز كنيد.

بدروم

غذاهاي بدروم تركيه

كشور تركيه در همسايگي ايران واقع شده است و اشتراكات فرهنگي و غذايي بسياري با ايران دارد؛ به همين دليل است كه در سفر به كشور تركيه از لحاظ غذا و خوراك هيچگونه نگراني اي وجود ندارد و بيشتر غذاهاي كشور تركيه از نظر ما نيز خوشمزه و لذيذ مي باشند. تركيه غذا هاي متنوعي دارد و البته كه شهرهاي مختلف تركيه غذاهاي مخصوص به خود را دارند. بعضي از لذيذترين غذاهاي تركيه محبوبيت و معروفيت بيشتري پيدا كرده اند. اگر قصد سفر به تركيه و شهرهايي مثل بدروم، استانبول، آنتاليا و كوش آداسي را داريد، پيشنهاد مي كنيم حتما وقت زيادي را براي تجربه كردن غذاهاي خوشمزه تركي بگذاريد و اين تجربه شكم گردي بي نظير را از دست ندهيد. در تركيه و شهر بدروم يك نوع غذا به اسم دونر كباب يا كباب تركي در رستوران ها عرضه مي شود كه طعم بي نظير اين غذا نيز در رستوران هاي ايران هم قابل چشيدن است و دونر كباب را مي توان يك غذاي مشترك بين ايران و تركيه دانست.

دونر كباب بدروم

باكو

باكو پايتخت جمهوري آذربايجان، بزرگترين شهر و همچنين بزرگترين بندر كشور آذربايجان است. باكو در ساحل غربي درياي خزر و در شبه جزيره آب شوران واقع شده است و يكي از نواحي نفت خيز جهان به حساب مي آيد. شهر باكو از لحاظ جمعيت، پرجمعيت ترين شهر در قفقاز است. اولين استناد هاي مربوط به تاريخ و قدمت باكو به قرن ششم پس از ميلاد مسيح بر مي گردد. به خاطر اينكه در زمان هاي گذشته بخشي از سرزمين وسيع ايراني بوده است، وجوه مشترك تاريخي و فرهنگي زيادي با ايران دارد. خيابان ها و ساختمان هاي بسيار زيبا در شهر با نورپردازي هاي شبانه جلوه اي رمانتيك به شهر داده اند. باكو به 12 منطقه آنها را رايون مي نامند، تقسيم شده است. واحد پول باكو "منات" است. نكته قابل توجه اين است كه باكو بزرگترين شهر در جهان است كه در زير سطح آب هاي آزاد دنيا ساخته شده است. باكو يكي از بهترين مقاصد گردشگري به انتخاب مسافران از كل دنيا ناميده شده است. مسافرت به باكو يكي از لذت بخش ترين سفرهاي زندگي شما محسوب شود. باكو در سواحل درياي درياي خزر قرار دارد و براي كساني كه علاقه زيادي به آرامش در ساحل و آفتاب دارند سفري بسيار مناسب مي باشد. باكو جزء نخستين شهرهاي آذربايجان است و قدمت زيادي دارد و به همين دليل مكان هاي تاريخي فراواني را در خود جاي داده است. سفر به باكو براي هر قشري با هر بودجه اي مي تواند سفري عالي باشد زيرا با مراجعه به سايت جيبوجت مي توانيد بليط ارزان هواپيما باكو را تهيه و به اين شهر دوست داشتني سفر كنيد.

باكو

غذاهاي باكو

براي بسياري از ماها خوردن غذاهاي لذيذ هر شهر يا هر كشور، يكي از دلايل اصلي سفر و گشت و گذار است. يكي از بهترين قسمت هاي سفر به شهرهاي جديد زماني است كه به رستوراني با فضا و جاي جديد مي رويم و غذاهايي را درخواست مي كنيم كه كاملا متفاوت است. بعضي از شهرها  غذاهايي دارند كه به ذائقه ي ما ايراني ها نزديك است و باكو نمونه اي از اين شهر هاست. در رستوران هاي شهر باكو كشور آذربايجان غذاي لذيذي كه ما در رستوران هاي ايران هم آن را مي بيبنيم طبخ مي شود. اين غذاي لذيذ كه كباب شيشليك نام دارد، غذاي مشتركي است كه آذربايجان با ايران دارد. پيشنهاد ما اين است كه با سفر به باكو حتما از اين غذاي پخته شده توسط آذري ها ميل كنيد و خاطرات خوبي را در سفر به باكو براي خود رقم بزنيد.

كباب باكو

جيبوجت با ارائه دادن بهترين بليط هواپيما و بهترين پرواز ها براي سفر به اقسي نقاط جهان به شما پيشنهاد مي كند كه به هيچ وجه سفر به اين دو شهر را از دست ندهيد و با تهيه بليط هواپيما بهترين سفر را براي خود رقم بزنند.


برچسب: بليط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۴:۳۷ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :