بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

سفر در بطن جزيره هاي كيش و قشم

سفر در بطن جزيره هاي كيش و قشم

كيش

جزيره بي نظير كيش يكي از جزيره هاي خليج نيلگون فارس است و از بخش هاي بندر لنگه مي باشد، كه از جاهاي ديدني استان هرمزگان به محسوب مي شود. نام كيش در قديم "قيس" بوده است. جزيره بيضي شكل و 15.45 كيلومتري كيش در 12 كيلومتري ناحيه شيبكوه قرار گرفته است. بلندترين نقطه جزيره كيش حدوداً 35 متر از سطح دريا ارتفاع دارد. در كيش رودخانه دائمي وجود ندارد و تعداد بسياري منابع آب شيرين را در خود جاي داده است. جزيره كيش تا تهران 1052 كيلومتر، بندر عباس 250 كيلومتر، بندرلنگه 90 كيلومتر و تا جزيره هندورابي 28 كيلومتر فاصله دارد. كيش جزء 4 منطقه اي در دنيا است كه بعنوان دارا بودن بيشترين درصد اكسيژن خالص معرفي شده اند. شما نيز مي توانيد با رزرو بليط هواپيما كيش به اين جزيره زيبا سفر كرده زيرا سفر به كيش براي هر قشر و با هر بودجه اي مي تواند سفر خوبي باشد.

كيش

شهر زيرزميني كاريز

شهر زيرزميني كاريز واقع در جزيره كيش يكي از مكان هاي گردشگري تاريخ اين جزيره است كه قدمتي حدود ۲۵۰۰ سال دارد. شهر زير زميني كاريز نمونه اي از هنر معماران ايراني در زمان قديم بوده است. ويژگي هاي منحصر به فردي كه اين ساختار زيرزميني دارد، مرجاني بودن، جريان آب شيرين، هواي خنك در زير زمين و سقف مرجاني مملو از فسيل هاي با قدمت بسيار بالا، هستند و اين مكان را جزء مهم ترين جاذبه هاي ايران و حتي جهان قرار مي دهد. شهر زير زميني كاريز در ابتدا دو رشته است كه از دو طرف جزيره، ناحيه صفين و باغو سرچشمه مي گيرند. اين دو رشته بعد از پيمودن مسيري مشخص به محل فعلي شهر زيرزميني كيش مي رسند و در آنجا به سه رشته تبديل مي گردند. آب بعد از آنجا يك رشته مي شود و انتهاي آن به شهر قديمي حريره مي رسد. در آخر مسير بازديدي از كاريز، جزيره كيش قابل مشاهده مي باشد. ۲۷۴ حلقه چاه نيز براي برداشتن آب در طول راه گذر آب، ديده مي شود كه ۷۴ چاه از آن ها در مجموعه شهر زير زميني كاريز كيش وجود دارد. بودن اين تعداد چاه در مسير يك قنات، نشان دهنده اين است كه در اين كاريز، آب هم به شكل ساكن  وجود داشته و هم به سمت مظهر كاريز در جريان بوده است. اگر در زمان رفتن به اين مكان زيبا و شگفت انگيز به سقف كاريز بنگريد، يكي از چاه ها را كه در لايه مرجاني و به ضخامت هفت متر ايجاد شده و فرمي مخروطي دارد، را مي بينيد.

شهر زير زميني كيش

قشم

جزيره قشم يكي از جزيره هاي استان هرمزگان است كه لقب بزرگترين جزيره ايران و خليج فارس در تنگه هرمز را دارد. قشم در اين چند دهه گذشته به يكي از مكان هاي اصلي توريستي ايران تبديل شده است. كم فاصله ترين بندر ايران به جزيره قشم، بندرعباس است. قشم داراي 1491 كيلومتر مربع مساحت است كه در مقابل دومين جزيره خليج فارس كه بحرين است، 2.5 برابر مي باشد. زبان اصلي اهالي قشم، فارسي است كه با گويش بندري صحبت مي كنند. جزيره قشم متعلق به دوره ساسانيان است. ساحل هاي قشم، شني، ماسه اي و صخره اي مي باشند و با خريد بليط هواپيما قشم مي توانيد به آن جا سفر كرده و از ساحل ها و جاذبه هاي گردشگري آن لذت ببريد.

قشم

غار خربس قشم

قدمت غار خربس به زمان مادها مي‌رسد و ادامه چين خوردگي هاي رشته كوه هاي زاگرس مي باشد، خربس معماري عجيب و غيرقابل دركي دارد و دور تا دور آن را تپه‌ي هاي مرجاني كوتاه و بلند احاطه كرده است. ساختار خربس شبيه به دخمه هاي آذربايجان، كردستان، لرستان، بوشهر، اهواز و شوشتر هستند. ديواره هاي صخره اي غار خربس ۲۰ الي ۳۰ متر ارتفاع دارند و با گذشت زمان و در پي پائين آمدن آب دريا، به شكل كوه با حفره هايي تو در تو در آمده است. مردم نيز با گذشت زمان و با كنده كاري هايي كه روي آن انجام داده اند، شكل خاصي براي خربس به وجود آورده اند. ورودي غار خربس داراي ۹ روزنه است كه پشت اين روزنه ها يك تالار وجود دارد. در اين تالار دو طاقچه ي كوچك جاچراغي ساخته شده است. در داخل غار تالار، دهليز، اتاق، چشمه و روزنه هاي متعددي موجود است كه به هم متصل هستند. اين اتاق ها و تالارها حدودا ابعادي ۴*۵.۵ متري دارند. در پايين دهانه‌ي غار بركه اي وجود دارد كه از آن جهت نگهداري آب باران استفاده مي‌شود و در روزهاي باراني سال پرآب است.

غار خربس قشم

براي بازديد و ديدن جزيره هاي زيباي كيش و قشم به سايت جيبوجت مراجعه كرده و با تهيه بليط هواپيما با بهترين پرواز ها به اين مكان ها سفر و از جاذبه هاي كيش و قشم شگفت زده شويد و سفري خاطره انگيز داشته باشيد.


برچسب: بليط هواپيما . بليط ارزان هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۷:۲۲ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :