بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

گليم؛ يادگاري از مشهد و اهواز

گليم؛ يادگاري از مشهد و اهواز

اهواز

اهواز از كلان شهرهاي ايران است كه مركز استان خوزستان نيز محسوب مي شود. اهواز يكي از شهر هاي صنعتي مهم ايران است و از نظر جمعيت در رده هفتم بين شهرهاي پر جمعيت ايران قرار دارد و در قسمت جلگه اي خوزستان شكل گرفته كه ارتفاع آن 12 متر از سطح دريا مي باشد. شهر اهواز داراي مساحتي بالغ بر 18650 هكتار است كه اين شهر را سومين شهر ايران از نظر مساحت كرده است. شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب (بزرگترين توليدكننده نفت ايران) در اهواز قرار دارد. شركت ملي حفاري ايران (بزرگترين شركت حفاري كشور) نيز واقع در اهواز مي باشد. همچنين بعضي از بزرگترين كارخانه هاي مادر ايران، در اهواز هستند. عبور پر آب ترين رودخانه ايران، رود كارون، از اهواز صورت مي گيرد و اين باعث شده كه اين شهر را به دو قسمت شرقي و غربي تقسيم مي كند. اهواز يكي از بهترين مقاصد گردشگري ايران به انتخاب مسافران ايراني و حتي از سرتاسر دنيا ناميده شده است. اهواز شهر صنعتي است و بسياري براي كار و فعاليت هاي روزانه به اين شهر سفر مي كنند، اگر شما نيز قصد سفر به اهواز را داريد با خريد بليط هواپيما چارتر اهواز سفري پر از آرامش و عالي را تجربه كنيد.

اهواز

گليم بافي در اهواز

گليم بافي يكي از با ارزش ترين صنايع دستي اهواز مي باشد كه اكثرا به دست زنان و دختران روستايي و عشاير اين منطقه بافته مي‌شود. گليم نيز مثل قالي به وسيله دار بافته مي‌شود و تفاوت آن با فرش يا قالي اين است كه به آن زيرانداز بدون پرز نيز مي گويند. گليم در هر منطقه خصوصيات مربوط به خود را دارد. گليمي روستاييان عرب نشين اهواز مي بافند داراي تار و پود پشمي است و رنگي كه در بافت آن‌ها استفاده مي شود سبز، نارنجي، صورتي، قرمز، سرمه‌اي، سفيد و آبي مي باشد. علاوه بر اين نيز طرح هايي كه در آن‌ها استفاده مي شود هندسي و از ذهن الهام گرفته مي شود. گليم هفتكل يكي از معروف ترين گليم هاي بافته شده در استان خوزستان مي باشد.

گليم بافي اهواز

مشهد

مشهد كلانشهري در شمال شرقي ايران و مركز استان خراسان رضوي مي باشد. مشهد در زمان افشاريان، به عنوان پايتخت ايران انتخاب شده است. مشهد داراي 351 كيلومتر مربع مساحت است كه دومين شهر پهناور ايران بعد از تهران محسوب مي شود. مشهد به علت وجود حرم مطهر "علي بن موسي الرضا" هشتمين امام مذهب شيعه، هر سال بيشتر از 27 ميليون زائر و گردشگر از داخل كشور، و بيش از 2 ميليون زائر از خارج كشور را در خود جاي مي دهد. مشهد در نواحي اطراف كشف رود و در دشت مشهد كه بين كوه هاي هزار مسجد و بينالود مي باشد بنا شده است. بيشترين ارتفاع مشهد 1150 متر و كم ارتفاع ترين نقطه آن 950 متر مي باشد. نام مشهد به معني محل شهود و محل شهادت است. سفر به شهر مشهد براي كساني كه علاقه مند به آرامش و سفرهاي زيارتي هستند، بسيار مناسب خواهد بود، و مي توانند به راحتي به سايت جيبوجت مراجعه كرده و با اطلاع از قيمت بليط هواپيما مشهد و خريد آن به اين شهر دوست داشتني و معنوي عظيمت كنند. اين را نيز در نظر داشته باشيد كه سفر به مشهد براي هر قشري با هر بودجه اي مي تواند سفري عالي و به ياد ماندني باشد.

مشهد

گليم بافي در مشهد

هنر گليم بافي پيشينه اي به دوران تاريخي و قبل از اسلام دارد، ولي در زمان اسلام هنر و سليقه كويرنشينان، روستاييان و بوميان باعث به وجود آمدن خلاقيت هاي هنري و شكوفايي آن با برگرفتن از طبيعت اطراف بود. امروزه زنان روستايي پاره اي از زمان زندگي روزمره خود را به بافت گليم مي گذرانند. گليم ها داراي نقش هاي پر تنوع حيواني و طراح هاي هنري هستند كه از انواع آن مي‌توان گليم سوماك و گليم سوزني مي باشند.

گليم بافي مشهد

سفر كردن به دو شهر زيبا و همينطور دوست داشتني اهواز و مشهد نيازمند تمهيداتي است كه سفر شما را بسيار راحت و لذت بخش مي كند. تهيه بليط هواپيما از جمله اين اقدامات مي باشد كه مجموعه جيبوجت رفع اين نياز شما را بسيار ساده كرده است.به سايت جيبوجت مراجعه و با رزرو بليط هواپيما نيمي از اقدامات سفر خود را انجام داده و با آرامش به بقيه كارها براي سفر خود رسيدگي كنيد.


برچسب: بليط هواپيما . بليط ارزان هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۵:۳۵ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :