بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

به چه دلايلي هواپيماها سقوط مي كنند؟

دلايل عمده سقوط هواپيما ها

هواپيماها به هيچ وجه به يك دليل واحد سقوط نمي كنند. سقوط هواپيما تقريبا در بيشتر موارد تركيبي از عوامل مختلف است كه منجر به اتفاق مي شود. بنابراين آمار دقيق و علت واحدي كه موجب سقوط هواپيما مي شود را به سختي مي توان تشخيص داد. با رزرو بليط هواپيما جيبوجت به دليل همكاري با بهترين شركت هاي هواپيمايي، سفري خوش و آرام را تجربه كنيد.

دلايل سقوط هواپيما

علل مشترك تصادفات هواپيما

به غير از اتفاقات مهم هواپيمايي كه ممكن است جان صد ها مسافر را بگيرد، سقوط كردن هواپيما هاي سبك و فوق سبك متاسفانه بسيار شايع است و تاثيرات بسيار مخربي بر سرنشينان و افراد روي زمين دارد. با اين حال، سرنشينان يك هواپيماي سبك فرصت بيشتري براي زنده ماندن در يك سانحه هوايي را نسبت به هواپيماهاي سنگين و يا فوق سنگين دارند. چرا كه هواپيماهاي كوچك مي توانند در مناطق روستايي و  بدون آمادگي بيشتري نسبت به هواپيماي مسافربري بزرگ فرود آمده و خود را از سانحه نجات دهند. تصادفات هواپيما در اكثر موارد نيز در هنگام فرود يا زمان بلند شدن رخ مي دهد و به ندرت و مگر در موارد بسيار نادر پيش مي آيد كه در اواسط پرواز سقوط هواپيما اتفاق بيافتد. با اين حال به طور كلي عواملي كه در زير آورده ايم مي توانند دلايل و ميزان مقصر بودن قابل قبولي براي سقوط هواپيما ها باشند.

علت هاي سقوط هواپيما

55٪ خطاي خلبان

بي تجربه بودن خلبان، همراه با شرايط نامساعد آب و هوايي عواملي هستند كه دست به دست هم داده و فاجعه اي را رقم مي زنند. خلبان بايد بتواند آب و هوا را پيش بيني كرده و تعيين كند آيا هواپيما مي تواند با آب و هواي نامساعد و يا وجود طوفان هاي شديد پرواز كند يا خير. همچنين خلبانان نيز بايد بتوانند هر گونه مشكلات مكانيكي را كه ممكن است در مديريت پرواز رخ دهد، اداره كنند. همچنين ممكن است خلبان در طول پرواز به هر دليلي براي ادامه ي كنترل هواپيما ناتوان شود كه اين يكي از بدترين شرايط را در پرواز به وجود مي آورد.

تاثير اشتباهات خلباني در سقوط هواپيما

17٪ خطاي مكانيكي هواپيما

هواپيما در اكثر كشورهاي جهان توليد مي شود و قبل از اين كه اولين پرواز را تجربه كند از مراحل آزمايشي زيادي عبور خواهد كرد تا تاييديه كامل براي شروع پرواز را بگيرد. با اين حال، گاهي اوقات در طول يك پرواز، در عملكرد هواپيما اشكال به وجود مي آيد و منجر به حوادث وحشتناكي مي شود. مسافران آسيب ديده و خانواده هايشان اين حق را دارند كه پس از ايجاد يك سانحه هوايي كه دليل آن نقص مكانيكي در هواپيما باشد، مدعي و از توليد كننده هواپيما شكايت كنند.

خطاهاي مكانيكي در سقوط هواپيما

13٪ آب و هوا

آب و هوا معمولا در سوانح هوايي نقش مهمي را ايفا مي كند. با وجود اينكه بيشتر هواپيماهاي غول پيكر قادر به مقاومت در برابر طوفان هاي شديد هستند و مي توانند در برابر آن ايستادگي كنند، هواپيما هاي كوچكتر به شدت در برابر اين موضوع حساس مي باشند. برخورد هاي رعد و برق مي تواند شكست كامل الكتريكي را در يك هواپيما در پي داشته باشد.

تاثير آب و هوا بر سقوط هواپيما

8٪ خرابكاري در هواپيما

8% درصد از سقوط هواپيماها در جهان وجود خرابكار در هواپيما و انجام خرابكاري در هواپيماها است. خرابكاري به عنوان يكي از عوامل سقوط هم تراز با برخورد رعد و برق به هواپيما قرار مي ‌گيرد. هواپيما ربايي و ناپديد كردن هواپيما جزء خرابكاري ها در هواپيما مي باشند.

خرابكاري در هواپيما عامل سقوط آن

7٪ عوامل ديگر انساني

خطاهاي ديگر انساني به هر شكل و به هر طريقي نيز درصد اندكي را در عوامل سقوط هواپيما به خود اختصاص داده اند. مثلا افرادي كه در فرآيند پرواز سهيم هستند، مثل خدمه اي كه سوختگيري را انجام مي دهند و يا حتي افرادي كه در باربري قرار دارند، ممكن است يك خطا و يك كار نادرستي را انجام دهند كه شروع كننده فاجعه اي بزرگ باشد.


برچسب: بليط هواپيما، رزرو بليط هواپيما، سقوط هواپيما، دلايل سقوط هواپيما،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۹:۱۴ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :