بهترين جستجوي پروازها بهترين جستجوي پروازها .

بهترين جستجوي پروازها

آداب، رسوم و فرهنگ مردم آنتاليا

قبل از سفر به آنتاليا، بعضي آداب آنجا را بشناسيد

در صورتيكه قصد سفر به آنتاليا را داريد بهتر است ابتدا به اين مطلب توجه كنيد كه مردمان و اهالي آنجا چه فرهنگ ها و آداب و رسومي دارند، به همين منظور است كه به شما توصيه مي شود اين مطلب را تا انتها مطالعه كنيد تا سفر دلپذير تري به آنتاليا داشته باشيد. در آنتاليا از موزه ها و آثار تاريخي بازديد كنيد، چرا كه اين آثار، تاريخ تركيه و آنتاليا را براي شما بازگو خواهند كرد. البته با وجود اينكه آنتاليا تا به الان تغييرات بسيار زيادي از همه نظر داشته اما رسوم و فرهنگ آنتاليايي قديم هنوز هم در اين شهر وجود دارد.

آداب و رسوم مردم آنتاليا

آداب برخورد و معاشرت

ترك ها، مخصوصا اهالي شهر آنتاليا به زبان مادريشان بسيار علاقه مند هستند. به همين خاطر با توريست هايي كه مي توانند تركي صحبت كنند خيلي گرم تر برخورد مي نمايند، پيشنهاد مي كنيم كه برخي از كلمه ها و اصطلاحات تركي را ياد بگيريد.

آداب عمومي حضور در اماكن مختلف

بهتر است به اين امر توجه داشته باشيد كه در گذشته زنان آنتاليا مي بايست لباس ها و پوشش بخصوصي بر تن داشته باشند، ولي الان به اين صورت نيست و مي توانند با پوشش و لباس هايي كه دوست دارند و با عرف و معمول يكيست، در جامعه حضور داشته باشند. اين را نيز بايد بدانيد كه نوشيدن مشروبات الكلي در ملا عام برخلاف آداب و رسوم آنجاست. فراموش نكنيد كه  پيش از ورود به هر جايي كه فرش شده است، بايد كفش هايتان را در بياوريد.

آداب حضور در اماكن آنتاليا

نماد شهري آنتاليا

نماد و سمبل آنتاليا پرتقال است و باغ هاي پرتقال زيادي در آنجا به چشمتان مي خورد. يك نكته جالب اين است كه در اكثر آثار تاريخي آنتاليا نقاشي هاي پرتقال ديده مي شود و در قسمت ورودي مكان هاي عمومي، پرتقال هاي پلاستيكي و يا چوبي گذاشته اند. تركيه ها از نظر آداب و رسوم شباهت زيادي به ايراني ها دارند. براي موضوع ‌تجارت اگر بخواهيد در مورد ترك هاي تركيه بدانيد، بايد اين مطلب را ذكر كنيم كه معاملات در آنجا هم مثل ما ايراني ها در آرامش كامل و بدون هيچ عجله اي صورت مي گيرد.

نماد و سمبل مردم آنتاليا

تعارف در آنتاليا

تركيه اي ها هم مثل ايراني ها، به شدت اهل تعارف هستند، مثلا اگر موقع خريد كردنتان در بازار يا هر فروشگاه ديگري، صاحب فروشگاه يا فروشنده از شما خواست كه در خوردن چاي با او همراه شويد و به شما چاي تعارف كرد، تعجب نكنيد، چون اين تعارف يك رسم قديمي در آنتاليا محسوب مي شود و اگر درخواست آن شخص را نپذيريد، باعث ناراحتي او مي شويد زيرا اين برخورد شما را يك توهين برداشت مي كنند.

تعارف كردن مردم آنتاليا

نوروز در آنتاليا

جشن و مراسم نوروز در كشور تركيه و در شهري در ساحل مديترانه، يعني آنتاليا، هنوز هم برگزار مي شود، با اين تفاوت كه برگزاري اين جشن امروزه مثل قديم نيست و فقط در نواحي كه ساكنان آن كُرد هستند و بخشي از شمال، اين جشن قديمي را برپا مي كنند. در واقع برگزاري آئين نوروز در كشور تركيه سمبل قدرت كردهاي آنجاست. البته اين را نيز بدانيد كه كردنشينان تركيه سعي كردند كه در اين كشور نوروز به رسميت شناخته شود ولي فقط توانستند به تعطيل رسمي بودن نوروز در تركيه دست بيابند.

نوروز در آنتاليا

فرهنگ مذاكره

ترك ها به روابط بلند مدت در معاملات و تجارت اهميت زيادي مي دهند، به همين خاطر در مذاكرات اوليه خود اين نكته را به آن ها ياد آوري كنيد و براي انجام معامله تعجيل نداشته باشيد و هنگام مذاكره و گفتگو از بي حوصلگي بپرهيزيد. به شما توصيه مي شود اگر براي تجارت و انجام معامله با ترك ها به هريك از شهر هاي آنجا سفر مي كنيد، حتما از يك مترجم زبان تركي يا انگليسي استفاده نماييد. زمان سلام و احوالپرسي و دست دادن، دستشان را محكم بفشاريد. اين نكته مد نظرتان باشيد كه زماني كه با يك آنتاليايي در حال صحبت كردن هستيد ، به هيچ وجه به او پشت نكنيد، چون صميميتي كه او نسبت به شما داشته از بين مي رود و اعتمادش به شما كم مي شود.

مذاكره براي خريد در آنتاليا

اگر به هر دليلي قصد سفر به كشور تركيه و شهر آنتاليا را داريد، با مراجعه به سايت جيبوجت و خريد بليط هواپيما آنتاليا يا رزرو بليط هواپيما آنتاليا در آرامش كامل به اين شهر بسيار زيبا و ديدني سفر كرده و خاطرات خوبي را براي خود رقم بزنيد.


برچسب: بليط چارتر، آنتاليا تركيه، آنتاليا هوايي، بليط هواپيما آنتاليا به تهران، بليط هواپيما آنتاليا لحظه آخري،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ تير ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۶:۴۲ توسط:jibojet موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :