بليط هواپيما مسكو تهران بليط هواپيما مسكو تهران

بهترين جستجوي پروازها

بهترين زمان سفر به مسكو چه موقع است؟

سفر به مسكو را در چه زمان هايي برنامه ريزي كنيم

مسكو شهر باشكوهي است و سطح فرهنگي بالايي دارد، به همين خاطر مقصد عالي براي سفر است. دقيقا مثل بقيه كشور هاي سابق شوروي، روسيه نيز براي برطرف كردن مشكلاتي مثل فقر، عدم وجود مراقبت پزشكي، نبود بهداشت مناسب و اعتياد بيش از حد به الكل، تلاش زيادي كرد. با وجود اين مسكو توانست خود را به يكي از گران‌ترين، اختصاصي ترين و بزرگ ترين مقاصد گردشگري در جهان تبديل كند.

بهترين زمان سفر به مسكو

بهترين زمان سفر به مسكو بر اساس آب و هوا

ماه هاي آوريل و مي (۱۲ فروردين تا ۱۰ خرداد) هستند كه بهترين زمان سفر به مسكو را در خود جاي داده اند، در اين زمان دما به ۱۰ تا ۱۵٫۶ درجه سانتي‌گراد ميرسد، در كنار آن خورشيد در ساعات بيشتري از روز بر شهر مي‌تابد. علاوه بر هواي خوب، در اين بازه زماني شما با قيمت هاي پائين و خوب هتل ها همراه هستيد. البته كه بهترين زمان سفر به مسكو، مي تواند فصل تابستان باشد، زيرا هوا گرم و براي گشت و گذار مناسب مي‌شود.

بهترين زمان سفر به مسكو

فصل تابستان: ماه هاي ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهريور)

اگر براي سفر به مسكو پول زيادي را كنار گذاشته ايد، مي‌توانيد مسكو و زيبايي هايش را در فصل تابستان ببينيد و از شكوفه هاي تازه در آمده درختان تا جاذبه هاي فرهنگي آن را ببينيد و لذت ببريد. ولي به دليل اينكه قيمت هتل ها و ساير هزينه ها در اين زمان بسيار بالاست ممكن است كمي برايتان آزاردهنده باشد.

بهترين زمان سفر به مسكو

فصل پاييز: ماه هاي سپتامبر تا اكتبر (۱۰ شهريور تا ۹ آبان)

زماني كه تابستان مسكو رو به اتمام است و پائيز از راه مي رسد، فرصت خوبي براي گردشگران علاقه مند سفر به مسكو به وجود مي آيد. با سفر به مسكو در اين فصل و اين زمان از سال، از شلوغي زياد تابستاني و همينطور هزينه هاي گزاف هتل ها قبل از رسيدن زمستاني سرد، به دور هستيد و سفري كم هزينه را خواهيد داشت.

بهترين زمان سفر به مسكو

فصل زمستان: ماه هاي نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردين)

زمستان‌هاي روسيه، براي افراد ضعيف به هيچ وجه توصيه نمي شود، زيرا در بعضي ايام، خورشيد حتي ممكن است فقط يك ساعت در روز بتابد و نكته ديگر اينكه برف بسيار سنگين تا مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردين) به بارش خود ادامه مي دهد. اگر مي خواهيد براي سفر به مسكو هزينه كمي را صرف كنيد مي توانيد در اين زمان به آنجا سفر كنيد ولي توصيه ما هرگز اين نيست زيرا تعداد كمي از افراد، به جز از ساكنان خود شهر، مي‌توانند به خوبي اين يخبندان را پشت سر بگذارند.

بهترين زمان سفر به مسكو

فصل بهار: ماه هاي آوريل تا مي (۱۲ فروردين تا ۱۰ خرداد)

در فصل بهار دماي هوا تا حد قابل تحملي افزايش مي يابد. (دماي ميانگين در طول روز در بازه ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتي‌گراد است)، ولي در اين فصل هم نياز به لباس هاي گرم داريد. قيمت هتل ها با آمدن اين فصل، كم كم رو به افزايش است. با سفر به مسكو در اين زمان هم مي توانيد از هزينه پائين هتل ها بهره مند شويد هم تابش گرم آفتاب را خواهيد داشت.

بهترين زمان سفر به مسكو

بهترين زمان سفر به مسكو بر اساس فستيوال ها و رويدادها

اگر قصد سفر به مسكو روسيه و شركت در فستيوال ها و جشنواره هاي بسيار مفرح اين شهر را داريد، در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد. جيبوجت فستيوال هر فصل و زماني را براي شما معرفي كرده تا راحت تر براي زمان بندي سفر به روسيه برنامه ريزي كنيد.

فستيوال ها و رويدادهاي فصل تابستان

فستيوال جاز اوسادبا: فستيوال موسيقي جاز در مسكو است و يك تا دو روز در جولاي (۱۰ تير تا ۹ مرداد)، برگزار مي گردد و بزرگ ترين فستيوال موسيقي در روسيه به شمار مي رود. گروه‌هايي با سبك هاي مختلفي مثل جاز، بوز، جاز-راك و ديگر سبك ها در اين فستيوال، بهترين اجرا هاي خود را ارائه مي دهند.

فستيوال جاز اوسادبا مسكو

فستيوال بين‌المللي فيلم مسكو: نخستين دوره  فستيوال بين‌المللي فيلم مسكو در سال ۱۹۳۵ به دستور استالين پيشواي شوروي برگزار شد. از اين فستيوال بعنوان رقيبي براي جشنواره فيلم ونيز نام مي بردند. فستيوال بين‌المللي فيلم مسكو از سال ۱۹۵۹ هر سال در شهر مسكو و در اواخر ماه ژوئن، برگزار مي‌شود و از معتبر ترين فستيوال ها در جهان است.

بهترين زمان سفر به مسكو

فستيوال ها و رويدادهاي فصل پاييز

فستيوال هفته مد روسيه: در اكتبر و در مسكو برگزار مي گردد. در اين فستيوال طراحان مد و لباس از كل دنيا آثار خود به نمايش مي گذارند.

بهترين زمان سفر به مسكو

فستيوال ها و رويدادهاي فصل زمستان

فستيوال سال نو: جشن سال نو با آتش بازي و تفريحات هيجان انگيز ديگر، از سوم دسامبر تا دوم ژانويه در مسكو برگزار مي گردند.

سال نوي ارتودكس هاي روسيه: چهارده ژانويه (۲۴ دي)، سال نوي ارتودكس هاي روسي مي باشد ولي در تعطيلات ملي روسيه ثبت نشده است، اما باز هم بستگي به ناحيه هاي كشور روسيه دارد و ممكن است در بعضي جاها از تعطيلات غير رسمي مي باشد.

بهترين زمان سفر به مسكو

فستيوال ها و رويدادهاي فصل بهار

روز كارگر/فستيوال بهار: سال ۱۹۱۸ در شوروي سابق، نخستين روز از ماه مي را روز جهاني كارگر برگزيدند. بعد از ۱۹۹۱، روز كارگر در سياست كمرنگ شد. اما در سال ۱۹۹۲، اول مي، در پارلمان روسيه، روز كارگر و فستيوال بهاري نام گرفت. براي اكثر روسيه اي ها نيز روزي با تفريح و خوشگذراني و در كنار خانواده بودن طي مي شود. گل لاله و ياس بنفش نماد آخرين روز هاي بهار و بالن هايي كه نماد جشن ها هستند در اين فستيوال ديده مي شوند.

روز پيروزي: به ياد پيروزي اتحاد جماهير سوسياليستي شوروي در برابر آلمان نازي، اين روز را جشن مي گيرند. فستيوال پيروزي براي اولين بار در ۱۶ جمهوري اتحاد شوروي جشن گرفته شد و بعد از امضاي سند تسليم آلمان ‏در نيمه شب ۸ ماه مي ۱۹۴۵ (پس از نيمه شب در ۹ مي به وقت مسكو) اين پيروزي را جشن گرفتند.

بهترين زمان سفر به مسكو

اگر زمان سفر به مسكو را براي تفريح و خوشگذراني طبق مطالب بالا انتخاب كرديد، سريعا به سايت جيبوجت رفته و اقدام به خريد بليط هواپيما مسكو و يا رزرو بليط هواپيما مسكو نمائيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1398/4/12 ساعت: ۱۲ توسط:jibojet :